Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Mācību gads sākas ģimeniskajā Misas skolā

Pirmā septembra rīts, kā ierasts ar gladiolām, kas garākas par nesējiem, baltām blūzēm un svinīgām uzrunām sākās arī Vecumnieku pagasta Misas pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgo dienu atklāja skolas vadība, aicinot devītās klases audzēkņus atvest pirmklasniekus, kuriem jaunā mācību gada sākums ir īpaši nozīmīgs.

Skanot «Nepareizajai dziesmai», «pirmīši» nedaudz nobijušies, bet, uzticoties devītās klases audzēkņu stingrajai rokai, nostājas skolas priekšā, lai saņemtu sveicienus, laba vēlējumus un simboliskas dāvaniņas.

Misā skolas gaitas šogad sāk 94 audzēkņi, bet pirmsskolu apmeklēs 58 bērni. Pirmajā klasē šogad mācīsies 11 skolēni, devītajā – 14. Iestādes direktore Valija Vaina atzīst, ka skolēnu skaits ir mainīgs – citu gadu vairāk, citu mazāk, taču kopumā tas ir mazs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Direktores amatā šis ir mans trešais pirmais septembris. Šeit strādāju kopš 1988. gada. Vispirms biju sākumskolas skolotāja, tad pirmsskolas grupu vadītāja, vēlāk mācību pārzine, un tagad esmu Misas pamatskolas direktore,» par karjeras izaugsmi stāsta V. Vaina, «pirmajā septembrī vienmēr piedzīvoju neaprakstāmas sajūtas – atceros visus agrākos pirmos septembrus, arī no bērnības. Tas ir saviļņojoši.»

Vairāku lauku skolu liktenis vēl nav skaidrs, un bažas tas raisa ikvienam, kas saistīts ar izglītības iestādi. Uz jautājumu par mērķiem jaunajā mācību gadā Misas pamatskolas direktore nosaka – pats lielākais mērķis ir noturēties. «Mēs vēlamies nodrošināt gan skolotājiem, gan bērniem visu, kas nepieciešams,» tā V. Vaina, «esam izvirzījuši mērķi uzlabot sadarbību ar vecākiem, jo pēc pandēmijas šī saikne ir attālinājusies. Vienmēr aicinām vecākus uz dialogu, izrunāšanos, jo tikai ar komunikāciju var kaut ko atrisināt. Nevar aizmirst arī izglītības kvalitāti.»

Satraukumu skolas personālā raisīja valsts pārbaudes darbi un centralizētie eksāmeni, tomēr pagājušajā mācību gadā visi skolēni ar to veiksmīgi tika galā.

«Mūsu skola ir ļoti ģimeniska, mēs nedalām bērnus pa klasēm, jo esam viena liela komanda. Lielie prot rūpēties par mazākajiem, un mazie viņiem uzticas. Saujiņa bērnu vien tik ir – vidēji aptuveni desmit audzēkņu klasē. Esam maz,» nosaka V. Vaina.

Visu foto autors: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.