Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rundālē atzīmē amatierteātra «Stella» 25+ gadu jubileju

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles amatierteātra «Stella» 25+ gadu jubilejas izstādes atklāšana kopā ar bijušajiem un esošajiem teātra dalībniekiem bija sarīkota nedēļas nogalē – 29. janvārī.

Pirms pārsteidzošo izstādi Rundāles multifunkcionālajā centrā atvēra, tika pieminētas gadu gaitā spēlētās izrādes, kas amizanti bija ievītas stāstā, kura fabula šāda: arhivāre, kas dienām sēž aukstās arhīva telpās, mantinieku uzdevumā pēta nopirktas mājas «Stella» dzimtas koku. Arhivāres jeb stāstnieces lomā – amatierteātra «Stella» režisore un kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece. «Stellas» dzimtā, izrādās, ir bijuši dažādi cilvēki un situācijas. Un tās tika atainotas caur tēliem un mizanscēnām no izrādēm.

Dzimtas dzīves gaitu palīdzēja atritināt arī «archīva» sieviešu grupa – patiesībā Rundāles vokālā ansambļa «Naktsvijoles» dziedātājas (vadītāja Kristīne Kudrjavceva).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

««Stellas» gadu kokam laiks bijis un ir dažāds, bet pats galvenais – tas ir mūsu laiks,» aktierus un klātesošos uzrunāja L. Lauskiniece, kura pirms solītās izstādes atklāšanas aicināja visus vēl nodziedāt par teātra himnu saukto «Lilioma dziesmu».

Teātra kopas 25 gadu jubileju īstajā laikā atzīmēt liedza dažādas epidēmijas laika peripetijas, tālab arī Svitenes tautas nama vadītāja Sandra Kerēvica ilgi glabājusi īpašu dokumentu – Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstu Lilitai Lauskiniecei. Beidzot bija iespēja to sestdienas vakarā pasniegt kultūras darba speciālistei Rundāles pagastā – «par ilggadēju, radošu ieguldījumu teātra mākslas popularizēšanā, jaunās paaudzes audzināšanā un novada kultūrvides veidošanā, sveicot amatierteātra «Stella» un teātra studijas «Savējie» 25 gadu jubilejā.»

Tad tika atsegti fotoattēli, kuros iemūžināti «Stellas» aktieri. Mākslinieces Danas Rodenkirhenas studijā Iecavā katrai personai rasts savs tēls, tam atbilstošs ietērps un grims. «Fantāziju galerija» – tā to nosauca Lilita Lauskiniece. Šai idejai kā vienīgo īstenotāju viņa redzējusi tikai Danu. Fotogrāfe atsaucās šim ierosinājumam un aktieri brauca uz Iecavu pārtapt tiešām fantastiskos tēlos. D. Rodenkirhena bija klāt svinīgajā brīdī un atzina, ka viņai esot brīnišķīga svētku sajūta. Teātris, pēc viņas domām, paceļ pāri ikdienišķajam un izmazgā dvēseli. Viņa aktierus ļoti apskaužot. Bet jāmin, ka viņa aktierus padarījusi fantastiski neparastus un skaistus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.