Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Skaistkalnē aizritējusi tradicionālā Kanepene

Skaistkalnē trīs dienas dažādos garīgos un laicīgos pasākumos aizritējusi tradicionālā  Kanapene. Svētku kulminācija piedzīvota svētdien, 7. augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rīta agrumā no pulksten 7 daudzi tikās gadatirgū. No pulksten 10 pie dīķa bija sarīkotas dažādas atrakcijas bērniem, darbojās gan putu ballīte, gan kartinga trase. Pie Skaistkalnes vidusskolas varēja aplūkot militāro tehniku.

Visi foto – Arnis Indriks

Dievkalpojums Skaistkalnes katoļu baznīcā sākās pulksten 10, kurš notika lietuviešu valodā, tad pulksten 12 Svētā Mise, kam sekoja gaismas procesija Dievmātes pagodināšanai un agape Madonas pūtēju orķestra muzikālā pavadījumā.

Vakarpusē pulksten 19 svētki Skaistkalnes estrādē izskanēja ar koncertu un balli, kurā spēlēja grupa «Galaktika».

Svētku ieskatam – Arņa Indrika foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Paldies par skaistajiem pasākumiem bet pārvaldes vaditāja gan varēja piektdien runu teikt

  13
  3
 2. Augusta pirmā svētdiena ar Kanapeni un gadatirgu bija kādreiz skaists pasākums, kas mani katru gadu aicināja uz turieni. Nu ir palicis tikai Kanapenes gadatirgus , bet Kanapene pati kā tāda ir zaudējusi savu šarmu.Nekas vairs nav tā, kā bija, un tādēļ patiešām ir skumji.Sirmā Skaistkalnes baznīca lielo koku paēnā, kur ieiet un pasēdēt mierā un klusumā- tas viss vairs nav tas, kas tur ir palicis.Klusās lauku baznīcas romantika ir zudusi uz mūžiem.To neatsvērs nekādas siltās grīdas, gaismas un skaņas. Tur paliek mana jaunība, skolas gadi un bērnība, senču kapavietas , atmiņas par to, kurā baznīcas solā sēdēja māte , tēvs, kur zem kanceles stāvēja tantiņa, kā visi sabrauca uz Kanapeni ciemos. Nupat tiek dzēstas visas jaukās un saldi sērīgās atmiņas, paliek vien kapu kopiņas. Tā vairs nav mana baznīca.

  32
  6
 3. pagasta pārvaldniece sen nav uzdevumu augstumos,liekās,ka viņai tā Kanapene ir slogs.

  11
  4
 4. Pievienojos katram vārdam ,ko šeit raksta.Baznīca izdemolēta.Ieejot iekšā,pārņēma drebuļi.Tik neomulīga un auksta.Jā,Paulīnieši paņēma līdzi visu mieru un svētumu.Sie jampadrači,kas tur notiek ,vairs nav katoļu ticība.Nebraukšu vairs uz šo baznīcu.

  23
  10
 5. Pareizāk būtu teikt – paulīnieši atstāja nolaistu un noskretušu baznīcu ar pāraugušiem un bīstamiem kokiem, tā laikam ir tā lauku baznīcas romantika ! Pareizi I. Lancmanis teica, ir jāizvēlas koki vai baznīca . Un vēl, kopš kura laika senču kapu kopiņas atrodas baznīcas pagalmā ? Varbūt vajag padomāt ko rakstāt.

  10
  22
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.