Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vecumniekos ziedu smaržā un mūzikā izskan Liliju svētki

Liliju svētkiem Vecumniekos šogad bija vadmotīvs «Skan sirdsstīgās Vecumnieki», un sestdien, 16. jūlijā, tie arī tika aizvadīti daudzveidīgās sirdsstīgās, kas veicina pieķeršanos savam pagastam, vietējai apkaimei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašā rīta agrumā Vecumnieku tirgus laukumā jau no pulksten 7 bija rosīga tirgošanās Liliju svētku gadatirgū, tā apmeklētāji atzina, ka tirgus bija bagātīgs. Ieskandēja svētkus arī azartiskais Skaistkalnes pūtēju orķestris.

Savukārt Vecumnieku tautas namā visu dienu varēja skatīt un izsmaržot vietējo dārzkopju atnestās un eksponētās lilijas. Aplūkošanai karaliskos un tik dažādos lilijziedus bija izstādījuši vairāk kā desmit to audzētāji. Liliju spēcīgajā aromātā turpat tautas namā aplūkojama amatiermākslinieces Brigitas Stenclavas radītā personālizstāde «Portreti un…», gleznojumi uz zīda. Pārsteidzoša izstāde, kur uz apmeklētājiem lūkojas, piemēram, amerikāņu «zelta fonda» filmzvaigznes Laiza Minelli un Odrija Hepberna, kā arī skatītāju uzrunā vēl vairāki interesanti gleznojumi.

Tradicionālajā floristu festivālā ar ar savu sniegumu šoreiz piedalījās astoņas komandas. Pie katra no floristu darbiem bija novietotas burkas, kurās skatītāji varēja bērt zirņus, kas bija balsojums par objektu, kam piešķirt simpātiju balvu. Pilnākās burkas bija Maisaku ģimenes eksponētajai kompozīcijai ar klūdziņu lapeni un lilijziediem. Kā pastāstīja Kristīne Maisaka, kas dzīvo Beibežos un ir viena no ģimenes darba autorēm, – šis veikums ir ar lielu pievienoto vērtību, jo klūdziņas ieguvuši, iztīrot dīķi, un lapene kalpos šovasar arī turpmāk dārzā. Kristīne un Guntis Maisaki saņēma skatītāju dāvanu – lielu vāzi, visi dalībnieki ieguva atzinību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela kņada valdīja parkā aiz Vecumnieku tautas nama, kur bija amatnieku un mājražotāju darinājumu tirgus un dažādas atrakcijas bērniem. Vislielākais pūlis sanācis un skaļākie spiedzieni skanēja vietā, kur notika putu ballīte. Arī radošajās darbnīcās bija apmeklētāji – Vecumnieku jauniešu dome un klubs «Mājas» bija sarīkojis zaļās darbnīcas, kurās bērni un jaunieši apgleznoja audekla maisiņus, kurus iepirkumiem un citu lietu pārnēsāšanai varētu izmantot ilglaicīgi. Pusdienlaikā «Bauskas Dzīve» jau pamanīja Vecumnieku ielās un kafejnīcās vairākus cilvēkus ar šiem apzīmētajiem maisiņiem uz pleca.

Interesi Vecumniekos raisīja retro auto un motociklu brauciens pa ciema ielām, bija kopā vairāk kā divdesmit senāki un jaunāki «Žiguļi», «Volgas», «Zaporožec», motocikli «Jawa», arī ar blakusvāģiem, kas atsauca atmiņā piecdesmit un sešdesmit gadu senu pagātni. Ar spēkratu īpašniekiem interesentiem raisījās sarunas, varēja apskatīt automobiļu salonus.

Dienas gaitā bija vairāki muzikālie sveicinājumi Vecumnieku ļaudīm svētkos – dziedāja Patrīcija x Anna ar grupu, skanēja Staburaga muzikālās apvienības koncerts, dejoja Rundāles grupa «Ir varianti», kā arī Vecumnieku «Vēveri» un «Rudens rozes», koncertēja Valmieras teātra dziedošie aktieri «Žerāri».

Svētkus dienas gaitā apmeklēja daudzas jaunas ģimenes ar bērniem, katrs izvēlējās sev tīkamāko nodarbi, iedzīvotāji atzina – kaut arī dažas tradīcijas izpaliek, piemēram, tvīda velobrauciens vairs nenotiek, tomēr esot bijis prieks par koncertiem, tirgošanos, izstādēm un atrakcijām, kas cilvēkiem šajā ne vieglajā laikā esot vajadzīgs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Paldies par jaukajiem svētkiem! Pirmo reizi apmeklēju šos svētkus. Paldies par pārdomāto svētku programmu, sirsnīgo gaisotni, floristu darbiem, pasākuma vadītāja – vienkārši fantastiska. Ar nepacietību gaidīšu nākošo gadu!

  2
  1
 2. Kas tad var būt kaut kādos Vecumniekos, ja mums ir centrs Iecava! Arī Bauskai nav savu ievērojamu svinību, tikai maksas festivāli.

  3
  1
 3. Lieliski foto, paldies autoram par radīto svētku līdzbūšanas sajūtu no attāluma.diwn

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.