Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noslēgusies tūrisma akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”; nākamgad plāno mainīt formātu

Latvijas un Lietuvas pierobežas pašvaldību rīkotās tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» noslēguma sarīkojums un izlozēto dalībnieku apbalvošana notika sestdien, 9. septembrī, Bauskas Rātslaukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Šogad kopā saņemtas 119 tūrisma akcijas kartes, tai skaitā 59 no Latvijas un 60 no Lietuvas. Visas akcijas kartes atbilda akcijas noteikumiem. Aktīvākie akcijas dalībnieki bija ne tikai no akcijas teritorijas pašvaldībām, bet arī no Liepājas, Ogres, Kauņas, Rokiškiem u.c. Akcijā piedalījās gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši un arī vecāka gājuma ceļotāji, draugu kompānijas, kurām patīk ceļot un iepazīt jaunas vietas un objektus. Atbilstoši akcijas nolikumam 4. septembrī tika veikta balvu izloze,» informē Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja un šīs akcijas koordinatore.

Kā «Bauskas Dzīvei» atzina I. Turkupole-Zilpure, šosezon akcijā, kas ilga no 1. maija līdz 30. augustam, piedalījušies īpaši daudz jauniešu, kā arī ģimenes ar bērniem.

Izlozē laimējušie akcijas dalībnieki dāvinājumā saņēma velosipēdus, ko četriem ceļotājiem no Lietuvas dāvāja Bauskas novada pašvaldība; savukārt četri ceļotāji no Latvijas saņēma Lietuvas rajonu pašvaldību (Pasvales, Pakrojas, Jonišķu, Biržu) sarūpētos divriteņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas ceļotāji, kuri ieguva balvas: velosipēdu no Biržu rajona pašvaldības saņēma baušķeniece ANETE AIZBALTE, velosipēdu no Pasvales rajona pašvaldības saņēma rīdziniece KARLĪNA AVSĒJEVA, kam dēls dzīvo Rundāles pagasta Saulainē un mammu izvadājis pa visiem 16 tūrisma objektiem, velosipēdu no Pakrojas rajona pašvaldības ieguva jelgavnieks EDMUNDS SIMANOVS, savukārt velosipēdu no Jonišķu rajona pašvaldības saņēma ogrēnietis JĀNIS ĻUBĻINSKIS.

Kā Anete Aizbalte pastāstīja «Bauskas Dzīvei», viņa audzina mazuli, dzīvesbiedrs aizņemts darbos, tālab nācies saorganizēt ceļotāju kompāniju, ar ko kopā doties tūrisma objektu meklējumos un reizē arī parūpēties par meitiņu. Dāmu kompānijā bija triju paaudžu tūristes, aicinātas arī mamma Daiga Supe un radiniece no Rīgas Gundega Lapiņa, abas arī apbalvošanas ceremonijā sestdien bija Rātslaukumā klātesošas. «Pirmoreiz apmeklējām Bērsteles muižas parku Viesturu pagastā, ļoti interesants stāsts par muižas vēsturi, tur iepriekš nekad nebijām piestājuši,» teic Anete. Šī ceļotāju grupa īpaši uzteic Skaistkalnes magazīnas klēti ar interaktīvo ekspozīciju, bet rīdziniece Gundega jūsmo par atjaunoto Mežotnes baznīcu: «Tur interesanta izstāde, senā pilskalna makets, neaizmirstams ir skats no torņa uz plašajiem Zemgales laukiem. Saule atspīdēja peļķēs, kā lieli sudraba spoguļi viss zaigoja.» Anete piemetina, ka viņu ģimenei Mežotnes pilskalns, baznīca un visa tā apkārtne ir ļoti iecienīta izbraukumu un pastaigu vieta.

Lietuvas ceļotāji, kuriem balvās pasniegti velosipēdi no Bauskas novada pašvaldības:  IEVA ŠEŠKUTE, VILIJA PETRIKONIENE, ILONA GILĪTE un DAIVA BALAIŠIENE.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilija Petrikoniene uz apbalvošanas sarīkojumu Bauskā bija atbraukusi kopā ar ģimeni no Pasvales. Viņa skolā māca matemātiku un informātiku, vīrs Aurēlijus strādā uzņēmumā «Pieno žvaigždes», savukārt meita Ugne mācās Pasvales ģimnāzijas 9. klasē. Ģimene mūspusē pirmoreiz apmeklējusi atrakciju parku «Labirinti», pozitīvi pārsteigta par Bauskas pils restaurāciju, patikusi Skaistkalne. Lietuvas pusē arī bijis pārsteigums – pirmoreiz apmeklēta Žagares pilsētiņa. Vilija «Bauskas Dzīvei» atzina, ka ilgojusies pēc velosipēda, bet tā arī atlikusi tā iegādi, nu divritenis pats pie viņas «atnācis». Izmetusi loku pa Rātslaukumu, pasvaliete atzina, ka tas ripo ļoti labi.

Par to, kādu akciju pierobežas pašvaldības varētu rīkot nākamgad, vēl domāšot, bet formāts esot jāmaina, apliecina I. Turkupole-Zilpure.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Akcija jauka.Esam ar ģimeni iebraukuši 2 reizes.Ari šogad izbraucām,šī bija trešā reize,palika tikai Žagare….Taču izdarījām kļūdu ka viss tika uzņemts un saglabāts vienā telefonā.Telefons saplīsa neatgriezeniski!Atkārtot braucienu nebija iedvesma,,,,Bija ideāli kad foto varēja pievienot pasākuma mājaslapā uzreiz.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.