Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Amber Grid”: Pēc avārijā cietušā gāzesvada remonta pilnībā atjaunota gāzes piegādes jauda Latvijai

Pēc maģistrālā gāzesvada avārijas, kas piektdien,13.janvārī, notika Pasvales rajonā, pilnībā atjaunota gāzes piegādes jauda Latvijai, tīmekļa vietnē pirmdien ziņoja Lietuvas gāzes pārvades sistēmas operators “Amber Grid”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā informēja, ka pēc gāzesvada remonta un tam piegulošo posmu pārbaudes, pirmdien plkst.13.30 pilnībā atjaunota gāzes piegādes jauda Latvijai, kas pirms avārijas bija līdz 90 gigavatstundām (GWh) dienā.

“Amber Grid” uzsver, ka gāzes pārvades sistēma darbojas ierastā režīmā un incidenta rezultātā gāzes patērētāji neērtības nav izjutuši.

“Nedēļas nogalē tika veikti remontdarbi pēc piektdien notikušā incidenta Pasvales rajonā. Arī cauruļvada pieguļošie posmi tika pārbaudīti. Metināto šuvju rentgena pārbaude apliecināja, ka cauruļvada ekspluatācija ir droša,” pirmdien paziņoja “Amber Grid” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka kompānijas speciālisti februārī veiks aptuveni 60 kilometru garā gāzesvada, kas ierīkots 1980.gadā, profilaktisko pārbaudi. Pārbaudes laikā tiek izmantoti digitāli risinājumi, kas ļauj noteikt gāzesvada stāvokli, arī korozijas un citu defektu rašanos, no iekšpuses.

“Amber Grid” apstiprināja, ka netālu no incidenta vietas pagājušajā nedēļā tika nomainīta cauruļvada izolācija. Tiesībsargājošās institūcijas un speciālisti izmeklēšanā noskaidros, vai šie darbi varētu būt ietekmējuši cauruļvadu.

Sestdien, 14.janvārī, policija paziņoja, ka ir sākta pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai cauruļvada apkopes un remonta darbi veikti pienācīgi. Vienlaikus policija uzsvēra, ka šobrīd netiek izmeklēta apzinātas kaitniecības ietekme. Arī “Amber Grid” ģenerāldirektors Nemuns Bikņus izslēdza ļaunprātīgu trešās puses rīcību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietuvas likumdošana paredz, ka gāzes pārvades operatoram gāzesvadi jāpārbauda reizi astoņos gados.

Bojātā gāzesvada diagnostika veikta 2011.un 2016.gadā, kad nekādas novirzes netika atklātas. “Amber Grid” speciālisti atkārtoti analizē šajās pārbaudēs apkopotos datus. Kārtējā pārbaude bija paredzēta šogad.

Avārijā cietušais gāzes vads tiek izmantots Lietuvas ziemeļdaļas apgādei un gāzes transportēšanai uz Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gāzes transportēšanas sistēma avārijas vietā sastāv no diviem paralēliem cauruļvadiem. Sprādzienā tika bojāts tikai viens no tiem, kamēr otrs palika neskarts.

Gāzes plūsma bojātajā cauruļvadā tika nekavējoties apturēta, un kad tajā esošā gāze izdega, ugunsgrēks norima.

Gāzes piegāde patērētājiem Pasvales rajonā un citviet Lietuvas ziemeļos tika nodrošināta pa avārijā neskarto cauruļvadu. Piektdienas vakarā daļēji tika atjaunota gāzes transportēšana arī uz Latviju.

Titulattēlā – gāzesvada avārijas vieta pie Valakeļu ciema Pasvales rajonā, 30 kilometru no Latvijas robežas.
Foto – Lietuvas policijas drona uzņēmums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.