Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Latvijā 60% iedzīvotāju ir samazinājuši elektrības patēriņu mājsaimniecībā

Latvijā 60% iedzīvotāju pagājušajā gadā ir samazinājuši elektrības patēriņu mājsaimniecībā, aģentūrai LETA pavēstīja “Luminor Bank” pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus aptaujā vairāk nekā 20% respondentu minējuši, ka līdz šim enerģijas izmaksu samazināšanai nav darījuši neko,  kā arī liela daļa neplāno ieviest enerģijas taupības risinājumus arī nākotnē vai nav par to līdz šim domājuši.

Ikdienas elektrības patēriņu mājsaimniecībā visbiežāk ir samazinājuši iedzīvotāji vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem (72%), bet mazāk – aptaujātie vecumā no 40 līdz 49 gadiem, kur šādu atbildi norāda puse respondentu.

Tajā pašā laikā katrs piektais aptaujātais norādījis, ka viens no risinājumiem rēķinu mazināšanai ir ikdienā mājsaimniecībā patērēt mazāk apkures, samazinot siltumu par dažiem grādiem, un visbiežāk šādu atbildi minējuši Rīgā un Pierīgā dzīvojošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus aptaujā katrs astotais paudis, ka elektroenerģijas izmaksu samazināšanai ir izvēlējies papildu energoefektivitātes risinājumu ieviešanu, turklāt šādu atbildi vairāk atzīmējuši vīrieši. Savukārt 4% aptaujāto atzīmējuši, ka pagājušajā gadā ir vienojušies par risinājumiem daudzdzīvokļu mājas ietvaros, lai samazinātu izdevumus par elektroenerģiju.

Lai nākotnē samazinātu izdevumus par enerģiju, vairāk nekā 20% iedzīvotāju plāno nomainīt lampas un elektriskās ierīces uz enerģiju taupīgākām, savukārt katrs desmitais – investēt mājas apkures sistēmas renovācijā vai uzlabošanā. 

Tajā pašā laikā aptuveni piektā daļa iedzīvotāju nav domājuši par risinājumiem enerģijas samazināšanai nākotnē, turklāt visbiežāk to norādījuši jaunieši jeb iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem (29%). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Veiktā aptauja apliecina, ka liela daļa iedzīvotāju apzinās, ka pat salīdzinoši vienkāršu taupības risinājumu ieviešana ikdienā var palīdzēt ierobežot enerģijas patēriņu, tādējādi samazinot arī mājokļa uzturēšanas izmaksas un mājsaimniecības izdevumus. Vienlaikus redzam, ka, neraugoties uz elektroenerģijas cenu kāpumu pagājušajā gadā, daļa iedzīvotāju līdz šim vēl nav veikuši aktivitātes, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu, kas nozīmē, ka energoefektivitātes jautājumiem ir jāturpina pievērst uzmanība, izglītojot sabiedrību par to, kādi energoefektivitātes risinājumi pastāv,” pauž “Luminor Bank” mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Aptauja veikta 2022.gada decembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”, aptaujājot Latvijā 1008 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ilustratīvs attēls no pixabay.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Nu un , varbūt viņi cer , ka maksās mazāk , mēs vairs nemaksajam par reāli patērēto elektrību , mēs maksajam nodokli par elektrību , kuru kā visus nodokļus regulāri cels .

    5
    1
  2. Iesaku veikt eksperimentu – pierakstiet skaitītāja rādijumu un atslēdziet uz vienu dienu visus elektrības patērētājus , neizmantojiet nevienu elektroierīci , pavadiet vakaru sveču gaismā , no rīta paskatieties supertruper elektrības skaitītāja rādijumu , neēsmu drošs , ka tas rādīs tik cik jūs cerējāt .

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.