Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Līdz gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju

Līdz šī gada beigām pret Covid-19 vakcinēties plāno 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, liecina “Benu aptiekas” Stresa termometra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujas dati liecina, ka 56% aptaujāto vakcinēties līdz gada beigām neplāno, 10% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, bet vēl 6% aptaujas dalībnieku norādīja, ka šoruden vakcīnu pret Covid-19 jau ir saņēmuši.

Salīdzinot datus pēc respondentu dzimuma, redzams, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 plāno vīrieši – viņu vidū tādu ir 30%, kamēr sievietēm – 26%. Tikmēr pretēju atbildi sniedza 53% vīriešu un 58% sieviešu, vēl 10% vīriešu un 11% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 7% aptaujāto vīriešu un 5% sieviešu vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Biežāk vakcinēties pret Covid-19 līdz šī gada beigām plāno latvieši – viņu vidū šis rādītājs ir 29%, kamēr krievvalodīgajiem – 19%. Tikmēr vakcinēties neplāno 55% latviešu un 66% krievvalodīgo, vēl 10% latviešu un 14% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja, bet 6% latviešu un 3% krievvalodīgo šoruden pret Covid-19 jau ir vakcinējušies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot datus pēc respondentu izglītības līmeņa, secināms, ka biežāk pozitīvu atbildi par gatavību vakcinēties pret Covid-19 sniedza iedzīvotāji ar iegūtu augstāko izglītību – viņu vidū šis rādītājs septembra beigās ir 29%, kamēr respondentiem ar vidējo izglītību – 25%. Vienlaikus vakcinēties neplāno 56% respondentu ar iegūtu augstāko izglītību un tikpat daudz aptaujāto ar vidējo izglītību, vēl attiecīgi 9% un 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, kā arī 6% katrā no minētajām grupām vakcīnu pret Covid-19 šoruden jau ir saņēmuši.

Rudenī vislielāko gatavību vakcinēties pret Covid-19 pauduši iedzīvotāju grupa vecumā no 55 līdz 74 gadiem – viņu vidū to plāno darīt 35%, kam ar 28% seko respondenti vecumā no 35 līdz 44 gadiem un iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem. Salīdzinoši retāk šādu atbildi sniedza iedzīvotāji vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – 24% un jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem – 23%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, no 27. līdz 28.septembrim aptaujājot 1634 respondentus.

Foto: publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.