Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Vairāk nekā puses iedzīvotāju ieskatā sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras

Vairāk nekā puse jeb 58% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, kas ir nedaudz vairāk nekā jūnija sākumā, kad šādu atbildi sniedza 56% respondentu ievērojami vairāk nekā šī gada sākumā, kad šādi domāja 34% respondentu, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus katrs piektais jeb 21% aptaujāto domā, ka sliktākais pandēmijas posms vēl nav aiz muguras, un tikpat liels iedzīvotāju īpatsvars nespēja sniegt konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Salīdzinājumam – šī gada sākumā 42% sliecās piekrist, ka ļaunākais Covid-19 periods vēl nav aiz muguras, bet vēl 24% konkrētu viedokli nesniedza. Tāpat gada sākumā 34% respondentu sliecās piekrist, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, bet 24% konkrētu viedokli nesniedza.

Salīdzinot datus atkarībā no respondentu dzimuma, optimistiskāk noskaņoti ir vīrieši – viņu vidū 62% domā, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras, kamēr sievietēm šis rādītājs ir 53%. Pretēji noskaņoti ir 19% vīriešu un 24% sieviešu, bet apmēram tikpat liels abu dzimumu īpatsvars savā vērtējumā nav nonākuši līdz konkrētam secinājumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada janvārī gan būtiskas atšķirības starp dzimumiem nebija novērojamas – abās grupās 33% sliecās domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas atklājas, ka latvieši nedaudz biežāk sliecas piekrist, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras – viņu vidū šādu viedokli pauž 57% respondentu, kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 55%. Arī šī gada sākumā bija novērojama līdzīga situācija – nedaudz optimistiskāk uz Covid-19 raudzījās latvieši – viņu vidū 34% domāja, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs bija 32%. Vēl janvārī 41% krievvalodīgo un 42% latviešu nepiekrita, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras, bet 28% krievvalodīgo un 23% latviešu konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc vecuma, pesimistiskāk noskaņoti ir gados jauni cilvēki – vecumā no 18 līdz 24 gadiem 42% sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas posms ir Latvijai garām, kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs ir robežās no 52% līdz 73%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 1478 respondentus.

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Omikrona jaunākais brālītis nindzja darīšot brīnumlietas , visi ,kas to saķers , sākšot runāt japāniski un baidoties no piespiedu procedūras taisīs harakiri .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.