Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Zemgalē ar pašreizējo finansiālo situāciju apmierināti 26% iedzīvotāju

Lai gan 36% Latvijas iedzīvotāju kopumā ir apmierināti ar savu pašreizējo finansiālo situāciju, daudziem tomēr ir grūti atļauties ikdienā nepieciešamās preces, kā arī veikt lielākus pirkumus, liecina “SEB bankas” veiktā aptauja. Vien neliela daļa jeb 4% aptaujāto norādījuši, ka, ņemot vērā viņu ikmēneša ienākumus un izdevumus, ar atlikušo summu pietiek, lai ikdienā varētu atļauties iegādāties visu, ko viņi vēlas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 35% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka viņu ienākumi ir pietiekami, lai iegādātos pārtiku un apģērbu, bet ar esošajiem ienākumiem nepietiek lielu pirkumu veikšanai, piemēram, ledusskapja vai televizora iegādei.

Nedaudz mazāk nekā trešā daļa aptaujāto (32%) atzīst, ka viņu pašreizējā finanšu situācija ir tāda, ka viņi var atļauties arī lielākus pirkumus, bet nevar atļauties iegādāties ļoti dārgas un ekskluzīvas lietas, piemēram, dzīvokli vai vasarnīcu.

Vienlaikus 27% aptaujāto norādīja, ka ir drīzāk neapmierināti ar savu finansiālo stāvokli, bet aptuveni desmitā daļa jeb 11% respondentu – ļoti neapmierināti. Turklāt 21% aptaujāto norādīja, ka viņu ienākumi ir pietiekami, lai iegādātos pārtiku, bet nepietiek, lai iegādātos citas ikdienā nepieciešamās preces, piemēram, apģērbu, nemaz nerunājot par ekskluzīvākiem pirkumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drīzāk apmierināti ar savu pašreizējo finansiālo situāciju ir iedzīvotāji Rīgā (37%), Pierīgā (34%) un Kurzemē (33%). Savukārt drīzāk neapmierināti jūtas Vidzemes (35%), Kurzemes (31%) un Zemgales (26%) iedzīvotāji. Savukārt, Latgales reģionā teju trešajai daļai aptaujāto ir neitrāls viedoklis par savu finansiālo situāciju, bet pusei reģiona iedzīvotāji ir radikāli pretēji uzskati – ceturtā daļa respondentu norāda, ka ir drīzāk apmierināti un tikpat daudz (25%) – ka ir drīzāk neapmierināti ar savu pašreizējo finansiālo situāciju.

“Pēdējo gadu laikā pasaules ekonomika ir piedzīvojusi daudzus satricinājumus, tostarp, Covid-19, inflāciju vai procentu likmju kāpumu un citus, kas iespaido gandrīz ikvienu mājsaimniecību. Arī karš Ukrainā ir mainījis skatījumus par to, kā cilvēki jūtas un vērtē apkārt notiekošo. Tieši izaicinājumu konteksts ir tas, kas mums ir licis un liks uz daudzām lietām, tai skaitā uz ekonomiskajiem ieguvumiem, skatīties nedaudz atšķirīgi salīdzinājumā ar vēl nesenu pagātni,” uzsver “SEB bankas” ekonomists Dainis Gašpuitis.

“Tas, ka 36% atzīst, ka ir apmierināti ar savu finansiālo situāciju, nav pārlieku liels īpatsvars, bet, ņemot vērā kontekstu, nav arī slikti. Savukārt nedaudz pārsteidz tas, ka tikai 11% atzīst, ka ir ļoti neapmierināti ar finansiālo situāciju. Diemžēl mūsu finansiālās spējas ļoti reti kad tiek līdzi mūsu vēlmēm, tādēļ neliela neapmierinātība ir samērā pieņemama situācija, ja tā neievelkas. Dzīve ir mainīga. Tāpat kā mūsu ienākumi, kā dēļ svarīgi padomāt par dienām, kad saule spīd mazāk, veicot uzkrājumus.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nu ja , tāpēc gandrīz vienmēr , kad iebrauc Bauskā pie Rimja un Maximas laukums pilns stāvgrūdām .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.