Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Atzīmēs drošāka interneta dienu

Lai aicinātu domāt par drošību internetā un savu ieguldījumu, veidojot labāku interneta vidi, jau divdesmito gadu pēc kārtas Latvijā un daudzviet pasaulē šodien tiks atzīmēta drošāka interneta diena un Latvijas Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv”, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos, organizē daudzveidīgas aktivitātes visā Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja “Drossinternets.lv” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas 2004.gadā Eiropas Savienības valstīs sāka veidot drošāka interneta centrus ar mērķi rūpēties par bērnu drošību internetā. Savukārt pašreiz drošāka interneta diena tiek atzīmēta 180 valstīs visā pasaulē.

“Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska norāda, ka “zināšanas, kā sevi pasargāt mainīgajā interneta vidē, ir efektīvākais veids, kā sekmēt bērnu un jauniešu drošību internetā. Lai iegūtu prasmes rūpēties par savu drošību internetā, ir jāveic sistemātisks darbs gan skolās, gan ārpus tām. Organizējot informatīvas aktivitātes un gatavojot izglītojošus materiālus, mūsu mērķis ir palīdzēt ikvienam, kas diendienā strādā ar bērniem un jauniešiem – jo īpaši skolu pedagogiem un vecākiem”.

Gatavojoties drošāka interneta dienai, skolas, bibliotēkas un jauniešu centri tika aicināti iesaistīties tās atzīmēšanā, organizējot pasākumus un aktivitātes par drošību internetā savā novadā, pilsētā, pagastā un ciemā, iesaistot gan bērnus, gan jauniešus, gan arī pieaugušos. Pasākumu mērķis ir izglītot jauniešus, kā sevi pasargāt internetā, vienlaikus aicinot cieņpilni izturēties citam pret citu. Latvijā – skolās, bibliotēkās, jauniešu centros un citur tiks organizēti vairāk nekā 150 pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai aicinātu jauniešus domāt par viņu aktivitātēm internetā un kā tās var ietekmēt ne vien viņu tagadni, bet arī nākotni, “Drossinternets.lv”, iesaistoties jauniešu padomes pārstāvjiem, tekstu autoram Reinim Pizikam un jauniešu vidū populārajiem digitālā satura veidotājiem Niklāvam un EdgarFresh, ir izstrādājuši sešus kampaņas video par tādām tēmām kā – cieņa citam pret citu, pārmērīga aizraušanās ar sociālo mediju izmantošanu, līdzsvars starp reālo un virtuālo pasauli. Darbam skolās katram video ir izstrādāti uzdevumi, ieteikumi un noslēguma tiešsaistes testi, kas ļauj pārliecināties par skolēnu zināšanām un izpratni.

Tests paredzēts 5.-12. klašu skolēniem, un tas būs pieejams līdz 28.februārim. Aktīvākajām skolām paredzētas balvas.

1.-4. klašu skolēniem piedāvāta radoša aktivitāte – izdekorēt telpu drošāka interneta dienas atzīmēšanai, kā arī pildīšanai kopā ar skolotājiem ir sagatavoti pieci rēbusi par interneta drošību un medijpratību, Pirmās 50 klases, kas reģistrēs pareizās atbildes, saņems dāvanā “Atmiņas spēli” ar bērnu vidū populārāko sociālo mediju un spēļu platformu attēliem un skaidrojumiem.

Tāpat “Drossinternets.lv” tīmekļvietnē ir apkopoti un ikvienam interesentam pieejami aktuālākie izglītojošie materiāli, kas sadalīti pa vecuma grupām. Tie būs noderīgi gan skolu pedagogiem, gan vecākiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.