Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

BKUS: Latvijā Covid-19 izslimojuši 86% bērnu

Latvijā Covid-19 vismaz vienu reizi izslimojuši 86% bērnu, secināts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra pētījumā, kas tika veikts, lai gūtu precīzāku izpratni par Covid-19 izplatību starp bērniem, kuriem infekcijas izraisītā saslimšana mēdz noritēt bez simptomiem vai ar ļoti viegliem simptomiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījums tika veikts Covid-19 omikrona varianta straujās izplatības laikā. BKUS uzskata, ka ar lielu ticamību pārslimojušo procentuālais skaits attiecināms uz Latvijas bērniem kopumā.

Tā kā šī infekcijas slimība mēdz būt asimptomātiska vai ar ļoti viegliem simptomiem, kas ir īpaši aktuāli bērnu populācijā, procentuāli augstais bērnu skaits, kas jau bija pārslimojuši Covid-19, nebija pārsteidzošs, atzīmē BKUS. Vienlaikus teju puse no pētījumā iesaistītajiem bērniem un viņu vecākiem nezināja, ka bērns ir pārslimojis Covid-19.

BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska atzina, ka bija zināms, ka pieejamie dati par bērnu inficēšanos ar Covid-19 ir nepilnīgi, jo daudzi pārslimoja, par to neuzzinot un neveicot testu. Līdz ar to šie pētījuma rezultāti sniedz precīzāku informāciju par pārslimojošo bērnu īpatsvaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Zavadskas paustā, slimnīcā sagaida, ka pēc katras nākamās inficēšanās ar Covid-19 slimības gaita bērniem būs vēl vieglāka. Tā kā jau pārslimojošo bērnu skaits Latvijā ir tik liels, sastopoties ar jaunu Covid-19 uzliesmojumu, slimnīcā prognozē arī mazāku noslodzi bērnu ārstniecības iestādēm un speciālistiem, atzina speciāliste.

Patlaban pētījuma dati vēl tiek sīkāk analizēti. Tie ļaus gan salīdzināt situāciju Latvijā ar situāciju citās valstīs, gan sniegt pienesumu starptautiskiem pētījumiem SARS-CoV-2 epidemioloģisko parametru precizēšanā. Tas ir ļoti svarīgi, jo saslimstības rādītāji atkal pieaug, sacīja slimnīcā.

Vērtējot to, vai bērnus ir nepieciešams vakcinēt pret Covid-19, ir svarīgi atcerēties, ka vakcīnas efektīvāk nekā pārslimošana pasargā no smagas slimības gaitas, norādīja Zavadska. Viņa uzsvēra, ka visiem bērniem, kuriem ir hroniskas slimības, kas var ietekmēt slimības smagumu, kā arī visiem bērniem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, tāpat kā citām riska grupām joprojām rekomendējam veikt vakcināciju vai balstsvakcināciju, neraugoties uz pārslimošanu ar Covid-19.

Pētījums “SARS-CoV-2 seroprevalences izvērtējums bērniem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS)” veikts 2022.gada sākumā. Tajā piedalījās 200 pēc nejaušības principa uzrunāti BKUS pacienti: 81 bērns vecumā līdz piecu gadu vecumam, 66 – vecumā no 5 līdz 11 gadiem, 53 bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.