Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Depozīta sistēmā varēs nodot arī visu stipro alkoholisko kokteiļu iepakojumus

No 2023. gada 1. janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi, “Bauskas Dzīvi” informē Dārta Katrīne Salna, SIA «Depozīta iepakojuma operators» mediju koordinatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim depozīta sistēmā varēja nodot stikla, PET un metāla bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus.

Lai nodrošinātu sekmīgu jauno depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts pārejas periods līdz 2023. gada 30. jūnijam, skaidro SIA «Depozīta iepakojuma operators» pārstāve.  Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, un veikalu plaukti ar jaunā tvēruma produktiem piepildīsies pakāpeniski. Savukārt ar 2023. gada 1. jūliju uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas Latvijas depozīta zīmei.

«Saskaņā ar depozīta sistēmas operatora prognozēm 2023. gadā tirgū tiks laisti vairāk nekā 485 miljoni depozīta iepakojuma vienību, no kuriem aptuveni 30 miljonus veidos jaunā tvēruma dzērienu iepakojumi. Ceram, ka ieviestie jauninājumi arvien vairāk motivēs iedzīvotājus lietot depozīta sistēmu un veicinās zaļo apziņu,” tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Andris Ķēniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma «Depozīta iepakojuma operators» valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis skaidro, ka pārejas periods jaunajam depozīta sistēmas tvērumam līdz 30.jūnijam nozīmē, ka līdz tam tirgotāji varēs izpārdot arī produkciju bez depozīta zīmes līdzīgi, kā tas bija depozīta sistēmas darbības sākumā. Arī jaunā tvēruma produkti veikalos parādīsies pakāpeniski, un pirmajos mēnešos to īpatsvars nebūs liels.

M. Stūrītis atklāj, ka jauno iepakojumu reģistrācija notiek jau kopš pērnā gada novembra – patlaban reģistrēti 115 jaunā tvēruma produkti.

Viņš aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pirms dzēriena iepakojuma iegādes pārbaudīt, vai tas ir marķēts ar Latvijas depozīta zīmi, lai nerastos pārpratumi nedz par iemaksāto depozīta maksu, nedz iespēju iztukšoto iepakojumu vēlāk nodot atpakaļ depozīta sistēmā.

Publicitātes attēli no SIA «Depozīta iepakojuma operators».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.