Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gripas un citu augšējo elpceļu infekciju izplatīšanās dēļ NMPD izsludina ārkārtas situāciju

Lai saglabātu spēju laikus sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem dzīvībai kritiskās situācijās, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no šodienas, 28. decembra, pāriet uz darbu ārkārtas situācijas režīmā, «Bauskas Dzīvi» informē Ilze Bukša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komunikācijas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu lēmumu pieņēmusi NMPD Ārkārtas vadības grupa, jo, pieaugot sabiedrībā gripas, Covid-19 un citu augšējo elpceļu saslimšanām, turpina pieaugt uz ārkārtas tālruni saņemto zvanu un brigāžu izsaukumu skaits situācijās, kas nav neatliekamas. NMPD direktore Liene Cipule uzsver: “Dienesta pienākums ir darīt visu, lai pacienti, kuru dzīvības ir jāglābj nekavējoši, mediķu palīdzību saņemtu pēc iespējās ātrāk. Šajās situācijās pacientiem nav nevienas citas alternatīvas kā tikai dienesta mediķu brigāde.”

Pašlaik ik dienu NMPD ārkārtas tālruņa dispečeri saņem jau vairāk nekā 2000 zvanu, no kuriem 300-400 ir saistīti ar saaukstēšanās situācijām, paaugstinātu temperatūru, iesnām, galvassāpēm un citiem akūtu elpceļu vīrusu saslimšanas simptomiem. Tas rada augstus riskus iedzīvotājiem patiešām kritiskās situācijās nespēt operatīvi izsaukt un saņemt neatliekamo palīdzību.

Ārkārtas režīma noteikšana dienestā paredz to, ka ārkārtas tālruņa dispečeri, saņemot zvanus uz zemākas prioritātes situācijām, aicinās iedzīvotājus sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, pašiem vērsties pēc palīdzības tuvākajā ārstniecības iestādē vai informēs par brigādes gaidīšanas laiku līdz pat 4 stundām, prioritāri brigādes nosūtot uz dzīvību glābjošiem izsaukumiem, informē  Ilze Bukša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka zemākas prioritātes situācijas bieži vien ir saistītas ar, piemēram, saaukstēšanos un elpceļu vīrusu saslimšanu, hroniski paaugstinātu asinsspiedienu, te var minēt arī roku un kāju traumas, kuru gadījumos cilvēks var pārvietoties un ar citu palīdzību nokļūt līdz tuvākajai medicīnas iestādei. 

Ja izsaukumā brigāde konstatēs, ka situācija nav neatliekama un padomu, palīdzību bija jāsaņem ambulatori, var tikt izrakstīts arī rēķins par maksas pakalpojumu. Tāpat dienests ārkārtas situācijā turpinās jau iepriekš no rudens gatavības režīmā iekšēji veiktos darba organizācijas pasākumus operativitātes nodrošināšanai, tostarp, brigāžu pārdislokācijas no zemākas intensitātes punktiem un iespēju mediķiem strādāt papildus dežūras uz virsstundu darba rēķina.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Pareizāk būtu: “NMPD izludina ārkārtējo situāciju, jo tad ir piemaksas pie algas” 😇

    15
    2
  2. Viss tiek samazināts un demontēts. Kā arī sadārdzināts. Veselības ministrijai esot vislielākais budžets starp ministrijām, bet nauda pazūd kā matērija melnajā caurumā. Kas atbild par rezultātu? Varbūt Veselības ministrija?

    13
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.