Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jēkabpilī applūst aizvien jaunas ielas

Ūdens līmenim Daugavā turpinot kāpt un Jēkabpilī applūstot plašākām teritorijām, šovakar slēgta satiksme Brīvības ielas posmā no Vecpilsētas laukuma līdz Rūdolfa Blaumaņa ielai, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Daugavas labajā krastā, Krustpils pusē, applūst ielas un piebraucamie ceļi. Krustpils pusē Kārļa Skaubīša ielas un Dārzu ielas posmi no Krasta ielas uz dambi slēgti satiksmei. Krasta iela, kas atrodas vistuvāk upei, vietām ir pārplūdusi.

Daugavas kreisajā krastā jau iepriekš ziņots par Mežrūpnieku ielas, kas atrodas augstāk pa straumi, pirms tilta, applūšanu. Applūduši arī citi Pļaviņu ielas posmi.

Zem ūdens atrodas Daugavsala, kur ūdens uzplūda jau vakar. Uz šīs salas atrodas pilsētas attīrīšanas ierīces, bet tās no plūdiem esot pasargātas ar īpašu dambi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP) video uzrunā pilsētniekiem piektdienas novakarē atzina, ka ūdens līmenis nepārtraukti kāpj – applūst zemākās vietas, daudzas vietas, ceļoties gruntsūdens līmenim, bija applūdušas jau iepriekš.

Mērs pieļāva, ka pilsētā var tikt sasniegts rekordaugsts Daugavas ūdens līmenis. Tiem, kas arī plūdu gadījumā domā palikt mājās, nepieciešams sagādāt pārtiku vismaz pāris dienām, atzīmēja mērs.

Jēkabpils applūst, atbildīgie dienesti strādā. Visi foto no Jēkabpils pašvaldības vietnes www.jekabpils.lv

Pēc Ragaiņa vārdiem, šobrīd atbildīgie dienesti strādā un dara visu iespējamo sabiedrības drošības nodrošināšanā. Brīvprātīgo palīdzība pagaidām nav nepieciešama, pauda pašvaldībā. Ja plūdu situācija pilsētā pasliktināsies un būs nepieciešams apziņot lielāku iedzīvotāju skaitu par nepieciešamo rīcību, tad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests var pieņemt lēmumu par Jēkabpilī izvietoto trauksmes sirēnu iedarbināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība lūdz iedzīvotājus apzināt kaimiņus, īpaši seniorus, un noskaidrot, vai viņiem nepieciešama kāda palīdzība un varbūt arī evakuācija. Komunikācija veicama telefoniski, nedodoties uz apdraudētajām teritorijām, uzsvērts paziņojumā. Tiem, kas evakuējas, nepieciešams paņemt līdzi dokumentus. Iedzīvotāji pašlaik var patverties pilsētas 2. un 3. vidusskolā.

Jēkabpils dzīvnieku patversmes darbinieki ir gatavi patversmē uzņemt iedzīvotāju mājdzīvniekus gadījumā, ja visai mājsaimniecībai nepieciešams evakuēties.

Kā ziņots, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils piektdienas pēcpusdienā ir sasniedzis otro augstāko atzīmi novērojumu vēsturē. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati liecina, ka piektdien ap plkst.16 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza 8,6 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl par 37 centimetriem augstāk ūdens Jēkabpilī bija pacēlies 1981.gada pavasara palos, kad applūda liela daļa pilsētas, bet toreiz tai nebija aizsargdambja. Šajās dienās gan ūdens pieplūdums pilsētā ir tik liels, ka tas vietām sācis grauzt dambi.

LVĢMC norāda, ka no augšteces turpina nākt vižņi, sastrēgums veidojas lielāks un ūdens līmenis var kāpt vēl. Pastāvot gan cerība, ka Daugavas ūdeņi izlauzīs ceļu uz Pļaviņu ūdenskrātuvi, ļaujot kristies ūdens līmenim Jēkabpilī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Tu tas slīcējs? Tad neklabini taustiņus un dari kaut ko lietas labā! Bet mēs katrs pats varam izvēlēties, kam zidot un kam nē.

  5
  3
 2. savu valsti ukraiņi pazaudēja, tagad lielie ukraiņu atbalstītāji iznīcina Latviju..

  3
  2
 3. Tā plate tev pavisam jau nospēlēta, regulāri azķeras vienā un tajā pašā vietā. Kā citādi var izskaidrot tos neskaitāmos murgojumu atkārtojumus. Vispār jau Latviju “atbrīvoja” 1940.gada 17.jūnijā un pēc tam centās iznīcināt ar tādu kā tu “latviešu” līdzdalību. Ja nebūtu bijusi tāda “atbrīvošana”, tad arī Latvija sen būtu sasniegusi Dānijas , Zviedrijas labklājības līmeni. Tagad tavējie cenšas Ukrainu “atbrīvot’ un to saprot lielākā daļa ziedotāju atbalstam Ukrainai, bet tādi kā tu, bez goda un sirdsapziņas, nekad neko nespēsiet saprast, jo tavs dzīves uzskats ir kā sienāzim no Krilova fabulas “Strekoza i muravei”Ja neesi lasījis, tad palasi.Maz ticams, bet varbūt kādreiz kaut ko vairāk sapratīsi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.