Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavu skāris spēcīgs negaiss

Intensīvo nokrišņu dēļ pirmdienas vakarā Jelgavā applūdušas vairākas pilsētas ielas un krustojumi, kas rada problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Intensīvais nokrišņu daudzums rada paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai, kas nespēj tik ātri ūdeni no ielām novadīt, līdz ar to veidojas dziļas peļķes. Lai ūdens tiktu novadīts nepieciešamas vismaz divas stundas, ziņots pašvaldības vietnē jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) informē, ka no pulksten 18.10 līdz 18.50 Jelgavā Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojuma meteoroloģiskajā stacijā fiksētais nokrišņu daudzums bijis 20,85 milimetri uz kvadrātmetru, bet Rūpniecības un Tērvetes ielas stacijā uzrāda 27,50 milimetrus uz kvadrātmetru. Salīdzinājumam: pirmās jūnija dekādes nokrišņu norma Latvijā bija 15,5 milimetri uz kvadrātmetru.

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs norāda pie – tik lielas intensitātes nokrišņiem ir tikai likumsakarīgi, ka applūst ielas un zemākie krustojumi, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nokrišņu rezultātā applūdušas daudzas ielas un krustojumi – applūdis Mazais ceļš pie Mākslas skolas, Uzvaras iela, Pasta iela pie autoostas, Kazarmes ielas un Pulkveža Brieža ielas krustojums, Mātera iela pie Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Pētera iela, Svētes iela, Skolas iela, Sakņudārza iela, arī Raiņa iela un citas.

Šobrīd tiek apsekota pilsēta. «Ir jāļauj ūdenim notecēt, un tad sapratīsim: ja kādā vietā tas tomēr uzkrājas, iespējams, ir aizsprostotas gūlijas, un tās nepieciešamības gadījumā atbrīvosim no aizsprostojumiem, kas kavē ūdens noplūšanu no ielām,» skaidro M.Mielavs, piebilstot, ka nepieciešamas vismaz divas stundas, lai ūdens aizplūstu un viss būs kārtībā.

Foto: Jelgava.lv

SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) informēja, ka daļā pilsētas daudzdzīvokļu namu, kuriem ir plakanie jumti, lietus ūdens uztveres sistēma nav spējusi tikt galā ar spēcīgo nokrišņu daudzumu un saņemtas ziņas par applūdušiem dzīvokļiem. JNĪP Avārijas dienests saņēmis daudzus izsaukumus un rindas kārtībā apseko māju jumtus. Drošības apsvērumu dēļ JNĪP applūdušo dzīvokļu īpašniekus lūdza atslēgt elektrības padevi dzīvoklī.

“Šajā gadījumā nav runas par jumta kvalitāti – vienkārši nokrišņu daudzums minūtē bija ārkārtīgi liels, un sistēma nespēja tikt galā ar lielo ūdens apjomu un to novadīt pa esošo lietus ūdens novades cauruli. Līdz ar to lietus ūdens gāzās pāri, noplūdinot paneļus un augšstāvu dzīvokļus. Līdz šim esam saņēmuši informāciju, ka šāda problēma ir 36 no mūsu 409 apsaimniekošanā esošajām mājām, taču Avārijas dienests saņem arvien jaunus ziņojumus no iedzīvotājiem un rindas kārtībā veic ēku jumtu apsekošanu,” skaidro JNĪP vadītājs Signis Rīns, uzsverot, ka šādos gadījumos augsts risks ir elektrība, tādēļ applūdušo dzīvokļu iedzīvotāji drošības apsvērumu dēļ lūgti dzīvoklī atslēgt elektrību.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.