Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jūrmalas pašvaldība vēlas palielināt iebraukšanas maksu un piemērot to visu gadu

Jūrmalas pašvaldība vēlas palielināt iebraukšanas maksu un turpmāk piemērot to visu gadu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai nodots saistošo noteikumu projekts “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā”.

Saistošo noteikumu projektā saglabāta pašreiz noteiktā nodevas administrēšanas kārtība, bet būtiskākās izmaiņas ir saistītas ar nodevas piemērošanas perioda noteikšanu visu gadu, sākot no 2023.gada 1.novembra un nodevas apmēra izmaiņām vienai dienai. Nodevu plānots mainīt no tagadējiem 2 eiro uz 3 eiro.

Tāpat saistošajos noteikumos precizēta caurlaižu pārreģistrācijas kārtība; precizēts transportlīdzekļa īpašuma tiesību iegūšanas brīdis, piemērojot nodevas atbrīvojumu jūrmalniekiem; vienkāršota pieteikšanās nodevas atvieglojumiem, un citi nosacījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem un tiem, kam Jūrmalā pieder nekustamais īpašums, iebraukšana ir bez maksas.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. No 2013.gada rudens tika atcelta nodeva rudens un ziemas periodā. Visu gadu autostāvvietas Jūrmalā ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

No 1996.gada nodeva vienreizējai iebraukšanai bija 1 lats, no 2014.gada – 2 eiro. Nodevas apmērs nav mainīts kopš 2014.gada, lai gan pēdējos gados izmaksas par tūrisma infrastruktūras uzturēšanu ir būtiski pieaugušas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodevas apmērs Jūrmalā, salīdzinot ar maksu par auto novietošanu stāvvietās, ko iekasē citās pilsētās un piejūras administratīvajās teritorijās, ir būtiski zemāks, skaidro pašvaldībā.

Piemēram, Rīgā maksa par auto novietošanu stāvvietās ir līdz 5 eiro stundā. Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā autostāvvieta pludmales zonā vasaras sezonas laikā ir 12 eiro dienā vai 4 eiro stundā, centrā – 5 eiro dienā vai 1 eiro stundā; Lietuvā iebraukšana Kuršu kāpas teritorijā ir 30 eiro vieglajai automašīnai.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai. Pašvaldībā informē, ka ieņēmumi no iebraukšanas nodevas 2022.gadā bija 2,9 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1.janvāra, pēc Pašvaldību likuma stāšanās spēkā, pašvaldība vairs nav tiesīga veikt grozījumus Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos. Ņemot vērā, ka nepieciešams veikt uzlabojumus regulējumā, tiek izdoti jauni saistošie noteikumi.

Ar saistošo noteikumu projektu var iepazīties pašvaldības interneta vietnes “jurmala.lv” sadaļā “Saistošo noteikumu projekti”, viedokli var izteikt līdz 15.jūnijam.

Izmantots publicitātes attēls no pašvaldības vietnes jurmala.lv, foto: Artis Veigurs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.