Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kampaņā “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!” autovadītājus aicina nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) trešdien sāk kampaņu “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā!”, kuras laikā aicina autovadītājus nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu, aģentūru LETA informēja CSDD pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sociālās kampaņas vēstījumiem CSDD autovadītājiem un līdzcilvēkiem skaidros ātruma pārsniegšanas bīstamību un vērsīs uzmanību uz sekām, kas var iestāties ātruma pārsniegšanas rezultātā.

CSDD pārstāvji skaidro, ka ātruma pārsniegšana ir ļoti izplatīts ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums ceļu satiksmē un jo īpaši bīstams vasaras periodā. Autovadītāja pārgalvība, agresīvs braukšanas stils un nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem un pasažieriem ir daudzu traģēdiju cēlonis, jo tieši ātruma pārsniegšanas rezultātā fiksētie ceļu satiksmes negadījumi ir ar smagi cietušiem vai bojā gājušiem cilvēkiem.

Kā norāda CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris, autovadītājs, kurš nerespektē citus ceļu satiksmē, rada haosu un nesapratni, kā arī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ievērojami paaugstina bīstamību izraisīt ceļu satiksmes negadījumu ar smagām vai letālām sekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidro, ka tipiska autovadītāju rīcība ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā ir nepareiza ātruma izvēle un manevrēšanas noteikumu neievērošana, tajā skaitā neuzmanīga apdzīšana un pārkārtošanās. Tāpēc ir svarīgi mainīt šo bīstamo paradumu un apzināties, ka traģiskās sekas var skart ne tikai pašu autovadītāju, bet arī pasažierus un citus līdzcilvēkus.

Pērn veiktais pētījums par Ceļu satiksmes drošības ietekmējošo faktoru rādītājiem jeb KPI norāda, ka pilsētas apstākļos atļauto braukšanas ātrumu neievēro 58,6% autovadītāju un vidējais braukšanas ātrums ir 58 kilometri stundā. Tāpat šajā pētījumā secināts, ka atļauto braukšanas ātrumu ārpus pilsētām neievēro 71% autovadītāju, bet vidējais braukšanas ātrums sasniedz 106 kilometrus stundā.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Arturs Smilga norāda, ka kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā” ietvaros tiks īstenoti ātruma kontroles pasākumi uz Latvijas autoceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilga pauž, ka tipiskākie autovadītāju attaisnojumi ātrai un agresīvai braukšanai ietver nepieciešamību veikt apdzīšanas manevru, radušos ārkārtas situāciju, mazintensīvu satiksmi, labu redzamību un laika apstākļus, automašīnu kļūšanu drošākām un autovadītāju pārliecinātību par savām braukšanas prasmēm.

Kā uzsver Smilga, jāatceras, ka ātruma pārsniegšana krasi samazina iespēju savlaicīgi reaģēt uz radušos bīstamu situāciju un var novest pie traģiskām sekām.

Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks pauž, ka saskaņā ar “Baltas” veikto sabiedriskās domas aptauju 62% autovadītāju atzīst, ka neatbilstoša ātruma izvēle ir viens no visbiežākajiem avāriju cēloņiem, un 52% aptaujāto atzīst, ka mēdz pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liecinieks arī skaidro, ka vienlīdz svarīgs ir psiholoģiskais aspekts un autovadītāju uzvedības noturība – proti, nepakļauties citu izraisītai provokācijai braukt ātrāk. “Balta” redzeslokā biežāk nonāk autovadītāji, kuri uzskata, ka netiks pieķerti un sodu par pārkāpumu nesaņems, nerespektējot ceļu satiksmes noteikumus. Kā uzsver “Balta” pārstāvis, realitāte ir cita – iestājas nepatīkamas sekas ar materiālo un arī veselības zaudējumu, tāpēc šāds uzskats ir maldinošs.

Satiksmes drošības kampaņas “Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā.” mērķis ir samazināt smagi cietušos un bojā gājušos cilvēkus ceļu satiksmē. Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Valsts policiju, “Balta”, degvielas tirgotāju “Circle-K” un automašīnu koplietošanas platformu “CityBee” Latvija”. Kampaņa tiek finansēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.

Kā ziņots, CSDD kampaņu “Par atļautā ātruma ievērošanu” par 39 400 eiro īsteno SIA “McCann Rīga”, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. ko izraisa bedrainie celi??? ka var prasit droshibu uz cela ja cela vieta ir kautkada bedraina linija

    1
    2
  2. Latvijas ceļu stāvoklis, ierīkojums, joslu skaits, autoceļu izveides un pārraudzības departamentu ierēdņu nekompetence, izraisa nāvi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.