Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Kredītinformācijas birojs”: Visbiežāk patēriņa kredīta atmaksu kavē jaunieši

Visbiežāk patēriņa kredītu saistību atmaksas grafiku neievēro gados jauni iedzīvotāji, liecina AS “Kredītinformācijas birojs” apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patēriņa kredīta atmaksas termiņš par vismaz 60 dienām tiek kavēts 19,4% līgumu, kas slēgti ar jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadu vecumam. Tā kā vienam klientam var būt vairāki spēkā esoši kredītlīgumi, termiņa atmaksu kavē aptuvenai katrs ceturtais jeb 28% kredītņēmēju šajā vecuma grupā. 

Palielinoties kredītņēmēju vecumam, maksājumu disciplīna pakāpeniski uzlabojas, liecina “Kredītinformācijas biroja” dati.

“Kredītinformācijas biroja” valdes loceklis Intars Miķelsons norāda, ka arī jauniešu vidū ir ļoti apzinīgi kredītņēmēji, kas aizdevumu izmanto, lai apmeklētu kursus, izglītotos, iegādātos datoru darba vai mācību vajadzībām, tomēr gados jauno kredītņēmēju vidū ir visvairāk kredīta maksājumu kavētāju. Tā kā šajā vecumā ienākumi ir ierobežoti, nereti vēlmju piepildīšanai jaunieši mēdz aizņemties arī no dažādām finanšu institūcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informē, ka privātpersonas kredītreitings norāda privātpersonas spēju atmaksāt kredītu. To aprēķina pēc privātpersonas kredītvēsturē pieejamās informācijas. Ja persona kavē maksājumu vairāk nekā 60 dienas, šī informācija automātiski tiek atspoguļota kredītvēsturē un samazina kredītreitingu.

Lai gan jauniešiem izsniegtās patēriņa kredīta summas galvenokārt ir nelielas un uz īsu atmaksas termiņu, iespējams, tieši šī fakta dēļ jaunieši pret savām finansiālajām saistībām attiecas pavirši, norāda Miķelsons. Tomēr kredītreitingu ietekmē ne tikai summa, bet tieši personas atbildīga attieksme pret uzņemtajām saistībām. Neapdomīga rīcība, kavējot atmaksas termiņu, var negatīvi ietekmēt kredīta saņemšanu nākotnē daudz nopietnākām vajadzībām – studijām, automašīnas vai mājokļa iegādei.

“Kredītinformācijas biroja” dati, liecina, ka 53% spēkā esošo patēriņa kredīta līgumu jauniešiem ir pirmie saņemtie aizdevumi un aptuveni puse patēriņa kredīta ņēmēju vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem jau atrodas kredītreitinga grupā “augsts risks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus banku veikto aptauju dati liecina, ka jauniešu finanšu pratība ar katru gadu uzlabojas un apmēram 70% jauniešu pilnīgi vai daļēji plāno savus ikmēneša tēriņus. Turklāt ar katru gadu pieaug to jauniešu īpatsvars, kuri seko tēriņiem regulāri un mērķtiecīgi, tomēr zināšanas par ilgtermiņa izdevumu plānošanu joprojām ir nepietiekamas, atzīmē “Kredītinformācijas biroja” pārstāvji.

“Kredītinformācijas birojs” ir licencēts kredītbirojs, kas pašlaik pārvalda apjomīgāko fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi valstī. “Kredītinformācijas birojs” darbojas saskaņā ar Latvijas Kredītinformācijas biroju likumu, akcionāri ir Latvijas lielākās bankas. Uzņēmums ietilpst vienā no lielākajām starptautisko kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupām “Creditinfo Grupa”.

Foto:pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.