Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem īres mājokļus, VARAM rosina izveidot valsts kapitālsabiedrību «Mājokļu fonda institūcija»

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem īres mājokļus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina izveidot valsts kapitālsabiedrību «Mājokļu fonda institūcija», liecina nākamās nedēļas valdības sēdei iesniegtā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Atbalsta mērķis ir katrā novada centrā un valstspilsētā ārpus Rīgas plānošanas reģiona nodrošināt vismaz 120 īres dzīvokļus, bet kopumā ilgtermiņā izveidot 4080 īres dzīvokļus.  Ilustratīvs foto no buvmeistars.lv

VARAM plāno deviņu mēnešu laikā izstrādāt Mājokļu fonda likumprojektu, savukārt pusgada laikā pēc likuma spēkā stāšanās sagatavot rīkojuma projektu “Par valsts kapitālsabiedrības “Mājokļu fonda institūcija” dibināšanu””.

Kā ziņojumā valdībai skaidro VARAM, lai piesaistītu reģioniem cilvēkkapitālu, trūkst ilgtermiņa risinājumu un atbalsta instrumentu pašvaldībām mājokļu īres tirgus izveidei un stiprināšanai.

Vienlaikus esot jāveicina globālo klimata pārmaiņu novēršana, pielāgošanās klimata pārmaiņu radītajām sekām un jāsekmē siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzšinējais valsts sektora modelis, kas balstīts valsts atbalstā augsto ienākumu grupām un pašvaldību atbalstā zemo ienākumu grupām, ir radījis stratificētu un statisku mājokļu tirgu, kā arī nekvalitatīvu dzīvojamo fondu.

VARAM uzsver, ka darbaspēka piesaistei reģionos būtiska ir īres mājokļu pieejamība.

Valsts atbalsts mājokļu iegādei tiek īstenots caur valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” mājokļu garantijas programmu ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 2019.gada beigām “Altum” izsniedzis vairāk nekā 13 000 garantiju gandrīz 109 miljonu eiro vērtībā. Šis atbalsts samazina pirmās iemaksas apjomu un ir mērķēts uz mājsaimniecībām ar stabiliem ienākumiem.

Tomēr šis atbalsts ir grūti pieejams mājsaimniecībām ar zemiem un vidēji zemiem ienākumiem.

Turklāt 78% garantiju izsniegtas mājokļu iegādei vai būvniecībai ģimenēm ar bērniem Rīgā un Pierīgā, kas apliecinot, ka kreditēšana reģionos nav pietiekama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM 2020.gada decembrī veica pašvaldību aptauju, lai noskaidrotu, vai pašvaldībām būtu interese saņemt aizdevumu īres dzīvokļu izveidošanai.

Aptaujā piedalījās 63 pašvaldības, no kurām 41 pašvaldība jeb 65% atbildēja apstiprinoši. Savukārt 22 pašvaldības jeb 35% no pašvaldībām, kuras piedalījās aptaujā, atbildēja noraidoši.

Pašvaldības, kas aptaujā atbildēja apstiprinoši, norādīja, ka kopējais rindā esošo cilvēku skaits ir 3902, vidēji pašvaldībā – 95 cilvēki. No tiem kvalificēto speciālistu skaits rindā šajās pašvaldībās ir 182. Teorētiski šajās pašvaldībās būtu nepieciešamība pēc 1323 dzīvokļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to, lai nodrošinātu iedzīvotājiem kvalitatīvus un pieejamus īres mājokļus, VARAM rosina izveidot “Mājokļu fonda institūciju”, kas valsts atbalsta veidā sniegtu palīdzību pašvaldībām šādu mājokļu nodrošināšanai.

Atbalsta instruments būs pieejams katrā pašvaldībā ārpus Rīgas plānošanas reģiona jeb 34 pašvaldībās.

Atbalsta mērķis ir katrā novada centrā un valstspilsētā ārpus Rīgas plānošanas reģiona nodrošināt vismaz 120 īres dzīvokļus, bet kopumā ilgtermiņā izveidot 4080 īres dzīvokļus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Galvenais – vispirms nodibināt kapitālsabiedrību ar kantornieku štatu tā ap simts cilvēkiem un katram algu 2000 eiro. Tie jau paši nemūrēs un pie betona maisītājiem nestāvēs. Un tad pēc n- tiem gadiem pašlikvidēties, jo tas pasākums izrādīsies ekonomiski nerealizējams un nereāls. Bet krējums jau būs nosmelts. Mūsu industriālais parks ir kā līdzīgs piemērs …

  20
  1
 2. ”Nāk rudentiņš kā tanī senā dziesmā
  Nāk ziema un grib ņemti bāleliņš
  Grib bāleliņš sev līgaviņu ņemti
  Bet nezin, ka šorīt jau viņa paņemta”
  Tas pēc dzejnieka Petera vārdiem ar Paula mūziku…
  Kā var nesaprast – rudenī vēlēšanas un tautai VARAM burkāns jāsola – tas no ”Paristiem” un varbūt aizmirsīs kazino fanošanu – gaidot solītos dzīvokļus – kā savulaik gaidīja komunismu . Tur dažiem jau tas iznāca – pārējiem uz avīžu papīra… Balsojiet par paristiem un burziet avīzes ķemertiņos kā senāk…

  11
 3. Neticu, ka par saviem tautiešiem domā, izskatās kārtējais naudas zagšanas veids, bet kopumā laba ideja, kā jau iepriekš minēja par speciālistiem ceļš uz lidostu->cita valsts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.