Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā sākta ziedojumu vākšana kaujas drona “Bayraktar” iegādei un dāvināšanai Ukrainai

Arī Latvijā ir sākta ziedojumu vākšana kaujas drona “Bayraktar” iegādei un dāvināšanai Ukrainai, liecina informācija portālā “Ziedot.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no ziedojumu vākšanas iniciatoriem mūziķis Ralfs Eilands internetā dalījies ar video, kurā norāda, ka ar ziedojumu “Latvijas bairaktaram” ir iespēja arī Latvijas iedzīvotājiem parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā, kā arī ar ukraiņu rokām “nodot sveicienus krievu okupantiem”.

Kā norādīts iniciatīvas aprakstā mājaslapā “Ziedot.lv”, “Bayraktar TB2” ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts jeb drons. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

Iniciatīva publicēta otrdien, 16.augustā. Kopumā “Latvijas bairaktaram” ir jāsavāc pieci miljoni eiro, bet iniciatīvas pirmajās stundās jeb līdz otrdienas plkst.8 vairāk nekā 200 ziedotāju šim mērķim ir saziedojuši ap 7000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā bezpilota lidaparāta “Bayraktar” iegādei.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) paudis viedokli, ka iedzīvotāju iniciatīva par Turcijā ražotā, augstas efektivitātes bezpilota lidaparāta “Bayraktar” iegādi Ukrainas vajadzībām būtu “vēl viens spēcīgs apliecinājums tam, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu, lai sekmētu tās aizsardzības spējas cīņā pret Krieviju”.

“No ministrijas puses sniegsim organizatorisko atbalstu, kopā ar “Ziedot.lv” koordinējot bezpilota lidaparāta iegādi un nodošanu Ukrainas armijai,” piebildis Pabriks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Kādiem muļķiem jābūt, lai ziedotu naudu ieročiem?????.. labāk domājiet kā izdzīvot šo ziemu, kad rēķini būs astranomiski…

  16
  18
 2. Kādam muļķim jābūt, lai domātu tikai par savu paka..u( atvainojiet! maku). Neziedo , bet neapsaukāj citus un iemācies , kā raksta svešvārdu.

  18
  10
 3. ,, astranomija,,.. ziedot naudu ieročiem, lai turpinātu karu un nogalinātu vēl vairāk ukraiņus.. Teica jau ka līdz pēdējam ukrainim cīnīsies!!!! Nevienā karā nav uzvarētāji
  .. labāk naudu Latvijas bērniem ziedotu, nevis karam..

  16
  9
 4. Gobzema un Šlesera elektorāts pamodies.Ne rakstīt māk, ne domāt. Ziedot katrs drīkst pēc savas saprašanas un padomi te nevienam nav vajadzīgi,īpaši jau nu no iepriekš minēto veidojumu atbalstītājiem.

  16
  4
 5. koļam… jo vairāk ieroču… tad ilgāk karš un upuri…. Savu gudro runu paturi sev, eij un karo.

  3
  5
 6. Izklausās pēc Kremļa sludinātāja: nedodiet ukraiņiem ieročus, tad karš ātrāk beigsies. Protams, ka tā arī būtu, ja visi novērstos no Ukrainas un ļautu mierīgi Putinam slepkavot visus, kas negrib viņam pakļauties!

  8
  2
 7. ka Latvijā dzīvojoši cilvēki var būt tik stul-bi! Vai kāds jums liek ziedot? Nu, neziedojiet ne centu, krājiet ziemai, bāziet zeķē vai kur citur, bet kāpēc jūs te aģitējiet, lai neziedo arī citi?! Iedoma, ka nedodot ieročus Ukrainai, karš beigsies ātrāk, ir absolūta rašistu tēze. Karš, protams, beigsies ātrāk, bet miljoniem ukraiņu tas nozīmēs nāvi, koncentrācijas nometnes, pārkrievošanu, identitātes un valodas zaudēšanu, un turpmāku dzīvošanu tajā sērskābē, par kādu šodien pārvērtusies Krievija. Bet mums tas nozīmēs, ka orku ordas jau pēc gada diviem šaus pa mūsu pilsētām, turklāt šaus, nešķirojot savus mērķus ne pēc tautības, ne ticības, ne politiskās pārliecības. Tiešām, vēlaties to piedzīvot?

  10
  4
 8. Gauja! Tev neliekas, ka apkauno mūsu skaistās upes vārdu? Vai, varbūt, domāji, ka tas ir govs vārds?

  5
  2
 9. Lūdzu, ziņojiet Valsts drošības dienestam par pēdējo komentāru – diennakts kontakttālrunis 67208964; info@vdd.gov.lv. Atklāta LR Krimināllikuma 74.1 panta (Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana) pārkāpšana.

 10. Lūgums ziņot par pēdējo komentāru Valsts drošības dienestam. Klasisks LR Krimināllikuma 74.1 panta pārkāpums.

  8
  1
 11. Dzīvot rietumu pasaulē, kur ir pieejama brīva informācija, bet neredzēt ļaunumu un publicēt krievijas propagandas murgus var tikai šī ļaunuma nesēji! Reaģējiet, lūdzu, “Bauskas Dzīve”, uz šādu “v” komentāru, lai šādi tipi tiktu sodīti! Un, lai viņi tad domā, ka Latvijā nav demokrātija! Demokrātija nav visatļautība, kur var darīt, ko grib!

  5
  1
 12. Tas, ko raksta “v”, ir klaja un uzskatāma krievijas (ar mazo burtu!) īstenotās agresijas un iekarošanas attaisnošana! Hitlers arī savulaik attaisnoja savu ebreju iznīcināšanas misiju un Eiropas zemju iekarošanu! Un bija viņam daudz sekotāju! Tādi paši kā “v”!

  5
  1
 13. Visi kas ziedos naudu dronam ir slepkavas… Kāpēc krievus jānogalina???..Cilvēki domājiet ko dariet????

  2
  6
 14. Krievijas armija ir iebrukusi neatkarīgā valstī un turpina savu iekarošanas karu. Kā šo armiju apturēt bez ieročiem?

  7
  2
 15. Ko nebļāvāt kad Amerika bombardēja??? Sankcijas nebija… Nagasaki, Hirosimas ātom bumbas….. Irāku…un citas valstis.. Kur sankcijas pret Ameriku…. Tās sankcijas pret mums tagad…

  1
  5
 16. Tagad ziedojumi ieročiem??? Nogalināt krievus.. tur sievietes, bērni, dēli, meitas, mammas, tēti.. Ar ko mēs labāki par viņiem. Ziedot naudu ieročiem…

  1
  4
 17. Es jau noziedoju. Aicinu ikvienu ziedot. Rašisti ir mūsu ienaidnieki. Uzsveru “rašisti” ne krievi. Rašisti slepkavo ukraiņus. Tos tad arī plucinās Bayraktar 🙂

  Un šitie komentāri, kuros bļauj, ka nabaga krieviņus sitīsim, tīrākie kremļa boti. Nepievērst uzmanību.

  Slava Ukrainai!

 18. Par Irāku u.c. valstīm bija ANO rezolūcija un pilnvaras! Tā, ka pirms te gvelz savas kremļa glupības, lai attaisnotu noziedzīgās krievijas varas militāro agresiju, ievāc informāciju, nevis Hitlera manierē ar izdomātiem “faktiem” attaisno kara noziegumus! Savukārt par Hirosimu un Nagasaki – jā, tas bija kara noziegums, bet tas jau ir nosodīts ar daudziem līgumiem par kodolieroču izmantošanas ierobežošanu u.tml. Bez tam ASV neviens ar to nelielās un neslavina! Tikai nacistiskā krievijā plātās un draud visiem ar kodolieročiem!

  5
  1
 19. Izdzēst to “v” komentāru ir viena lieta (laba, protams), bet likuma pārkāpums, ko tāds “v” atļaujas, ir pavisam kas cits. Tāpēc, ceru, ka izdzēstais “v” komentārs tika nodots Drošības policijai, lai tur pastrādā ar šo “demokrātijas” piekritēju, kas reizē ir nacistu-rašistu slavētājs un attaisnotājs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.