Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mazinās Latvijas uzņēmēju interese par biznesu tiešsaistē

Ģeopolitiskais saspīlējums un straujais cenu kāpums 2022.gadā ir mazinājuši Latvijas uzņēmēju vēlmi veidot un attīstīt biznesu tiešsaistē, taču palielinājuši to interesi par DNS drošību, liecina “.lv” reģistra uzturētāja NIC apkopotie dati par 2022. gadu, informē NIC ārējo attiecību speciāliste Dana Ludviga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju reģistrēto “.lv” domēna vārdu skaits ir samazinājies par 1404 domēna vārdiem. Šādu tendenci “.lv” reģistrs NIC ir novērojis pirmo reizi teju 30 gadu laikā. Taču, pateicoties pieaugošajai kaimiņvalstu interesei par Latvijas tirgu, kopējais “.lv” domēna vārdu skaits 2022.gada laikā tomēr ir audzis par 0,5%. Tas ir ievērojams kritums salīdzinājumā ar 2021.gada teju 6% izaugsmi.

Arī globālā mērogā, salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu, Latvija ir viskūtrākā interneta adrešu reģistrētāja, liecina Eiropas augstākā līmeņa domēnu padomes CENTR dati.

Kopā Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji ir reģistrējuši vien 181 148 domēna vārdus (visos paplašinājumos). Tajā pat laikā Lietuvas iedzīvotāji un uzņēmēji ir reģistrējuši 332 551, bet Igaunijas – 259 015 domēna vārdus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Reaģējot uz pieaugošo kiberuzbrukumu skaitu un ģeopolitisko saspīlējumu, 2022.gadā par 16% ir pieaudzis ar DNS drošības paplašinājumu DNSSEC parakstīto “.lv” domēna vārdu skaits. Arī par e-pastu drošību DNS līmenī uzņēmēji rūpējas, arvien aktīvāk ieviešot DMARC, DKIM un SPF.

“DNS uzbrukumi ir vieni no visizplatītākajiem un efektīvākajiem tīmekļa apdraudējumiem, tādēļ paredzam, ka arī 2023.gadā DNS drošība kļūs par daudzu uzņēmumu izaicinājumu un reizē prioritāti,” uzskata .LV reģistra uzturētāja NIC vadītāja Katrīna Sataki

Plašāk ar “.lv” reģistra NIC sagatavoto statistikas pārskatu par “.lv” domēnu un tā lietotājiem 2022. gadā varat iepazīties https://www.nic.lv/lv/skaitli-un-fakti-par-lv-domenu-2022-gada

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NIC ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta, Tīkla risinājumu daļa (NIC) kopš 1993. gada ir Latvijas augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra uzturētājs. Mūsu mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu un stabilu „.lv“ domēna darbību un pieejamību atbilstoši starptautiski pieņemtajiem tehniskajiem standartiem un labajai praksei, paskaidro Dana Ludviga.

Infografiki no NIC.

Titulattēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.