Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mērķdotācijās māksliniecisko kolektīvu vadītāju algām plāno sadalīt 123 318 eiro

To māksliniecisko kolektīvu, kuru dibinātāji nav pašvaldības, vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām Ministru kabinets plāno šogad sadalīt 123 318 eiro, iziet no Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā tiesību akta projekta, kas pieejams Tiesību aktu portālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) divu mēnešu laikā pēc gadskārtējā valsts budžeta likuma izsludināšanas sagatavo un kultūras ministrs iesniedz apstiprināšanai valdībā rīkojuma projektu par mērķdotācijas sadalījumu attiecīgajam gadam.

MK noteikumi nosaka, ka LNKC aprēķina mērķdotācijas apmēru “G1” grupas kolektīviem – koriem, tautas deju kolektīviem, pūtēju orķestriem un kokļu mūzikas ansambļiem, kā arī “G2” grupas kolektīviem – folkloras kopām, etnogrāfiskiem ansambļiem, tautas mūzikas grupām, tautas lietišķās mākslas studijām, amatierteātriem un vokālajiem ansambļiem.

Simfoniskie orķestri netiek iekļauti projekta mērķdotācijas sadalījumā attiecīgajam gadam, jo Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos piedalās kā profesionālie kolektīvi, kas finansējumu saņem no citiem avotiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KM norāda, ka Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumi, tai skaitā repertuāra pārbaudes skates, konkursi un izstādes ir regulāri Dziesmu un deju svētku tradīcijas pasākumi, kuru ietvaros tiek apgūts kārtējo svētku repertuārs un pēc kuriem nozares ekspertiem ir iespējams objektīvi novērtēt katra konkrētā kolektīva māksliniecisko kvalitāti. Regulāra kolektīvu līdzdalība Dziesmu un deju svētku procesā un kolektīvu ilgtermiņa darbība ir nozīmīgi aspekti, kas sekmē Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju.

KM skaidro, ka par kolektīva dibinātāju var būt arī privāto tiesību juridiskas personas, KM vai citas ministrijas padotībā esošas valsts budžeta iestādes, publisko tiesību atvasinātas personas un to iestādes, fiziskas personas, tai skaitā tās, kuras reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicējas, kā arī kolektīvu, kuru dibinātāji nav pašvaldības, vadītāji.

Šogad valsts budžeta mērķdotācija tiek piešķirta pavisam kopā 192 kolektīviem, tai skaitā 114 koriem, tautas deju kolektīviem, pūtēju orķestriem un kokļu mūzikas ansambļiem un 78 folkloras kopām, etnogrāfiskiem ansambļiem, tautas mūzikas grupām, tautas lietišķās mākslas studijām, amatierteātriem un vokālajiem ansambļiem.

Lai aprēķinātu mērķdotācijas apmēru konkrētam kolektīvam, LNKC izmanto datus, ko normatīvajos aktos par valsts statistikas apkopošanu kultūras jomā noteiktajā kārtībā kolektīva dibinātājs sniedzis elektroniskajā datubāzē “Latvijas digitālā kultūras karte”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.