Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Neste” uz degvielas uzpildes staciju jumtiem plāno uzstādīt vēja turbīnas un saules paneļus

Degvielas tirgotājs “Neste Latvija” šogad plāno sākt plašāku atjaunojamās enerģijas ražošanu, uzstādot vēja turbīnas un saules paneļus uz degvielas staciju un “Easy Deli” veikalu jumtiem, aģentūru LETA informēja “Neste Latvija” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
“Neste” pirmo reizi pērn martā uzstādīja 1 kW vertikālās ass vēja elektrostaciju degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Krasta ielā 68. Kopā uz DUS jumta tiks uzstādītas 4 elektrostacijas. Elektrostacija gada laikā saražo 8000-9000 kWh un tā nodrošina 40% no stacijas darbībai nepieciešamās pašpatēriņa enerģijas. Foto:neste.lv

“Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis norāda, ka kompānija ir pilnībā pārslēgusies uz atjaunojamās elektrības izmantošanu darbībā Latvijā, apsteidzot “Nestes” korporācijas apņemšanos līdz 2023.gadam visā pasaulē pilnībā pāriet uz 100% “zaļās” elektrības izmantošanu un līdz 2035.gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu.

“Vienlaikus tas liek mums domāt par pieaugošas elektroenerģijas patēriņa samazināšanu arī ar citiem risinājumiem, piemēram, uzstādot savās stacijās vietējas nozīmes risinājumus, tādus kā vēja turbīnas un saules baterijas, lai mēs kļūtu arvien pašpietiekamāki,” min Beiziķis. 

Kompānijā norāda, ka pērn “Neste Latvija” uzstādīja pirmo viena kilovata (kW) vertikālās ass vēja elektrostaciju degvielas uzpildes stacijā Krasta ielā, Rīgā, bet šogad uzņēmums plāno uzstādīt vismaz vēl vienu efektīvāku vēja turbīnu un potenciāli arī saules paneļus uz pilnībā automatizēto veikalu “Easy Deli” jumtiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neste Latvija” pērn sāka iegādāties atjaunojamo elektrību Latvijā un gada laikā patērējusi 2,5 gigavatstundas (GWh).

“Neste” mērķis ir līdz 2023.gadam panākt 100% atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu visā pasaulē. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, “Neste” noslēgusi sadarbību ar “Vattenfall”, vienu no Eiropas lielākajiem enerģijas un siltuma ražotājiem, par hidroenerģijas piegādēm, kas sākās 2022.gada janvāra sākumā. Papildus tam, “Neste” ir palielinājusi atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu savā Porvo naftas pārstrādes rūpnīcā Somijā, vienojoties par vēja enerģijas piegādēm ar partneriem “Statkraft”, “Ilmatar” un “Fortum”.

“Neste Latvija” reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 15,03 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 300,68 miljoni eiro, bet peļņa – 5,28 miljoni eiro. “Neste Latvija” vienīgā īpašniece ir Nīderlandē reģistrētā “Neste Affiliate”.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, 2021.gada deviņos mēnešos “Neste Latvija” bija lielākais degvielas mazumtirgotājs Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.