Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No nākamā gada Rīgā ieviesīs tūrisma nodevu

No 2023.gada 1.janvāra Rīgā, līdzīgi kā daudzviet Eiropā un pasaulē, tiks ieviesta tā dēvētā tūrisma nodeva, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu būs jāmaksā nodeva viena eiro apmērā par katra ciemiņa nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja viesis galvaspilsētā uzturas ilgāk.

Kā informē pašvaldība, nodeva par tūristu uzņemšanu esot plaši piemērota Eiropā. Tā ieviesta daudzās tūristu vidē populārās pilsētās, piemēram, Berlīnē, Amsterdamā, Romā, Venēcijā, Vīnē, Briselē, Lisabonā u.c.

Nodevas apmērs dažādās valstīs un pilsētās esot ļoti atšķirīgs un esot vairāki aprēķināšanas modeļi, piemēram, noteiktā likme pie pakalpojuma cenas, diferencētā maksa atkarībā no tūristu mītnes kategorijas vai sezonas, vai arī par katru nakšņojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, kaimiņvalstī Lietuvā tūrisma nodevu Kauņā ieviesa no 2016.gada, bet Viļņā no 2018.gada.

No nodevas gūtos ieņēmumus pilsēta izmantos tūrisma jomu atbalstošu vai tūrisma infrastruktūru attīstošu projektu īstenošanai un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanai.

Rīgas pašvaldība līdzīgus noteikumus pieņēma jau 2019.gadā, paredzot tūrisma nodevas ieviešanu no 2021.gada, bet Covid-19 pandēmijas radītā krasā tūristu skaita samazinājuma dēļ nodevas ieviešanu atlika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad plānots šo nodevu ieviest. Par to šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, bet galīgais lēmums vēl būs jāpieņem domes sēdē.

Ar nodevu nav plānots aplikt tās naktis, ko Rīgas tūristu mītnēs pavadījuši bērni līdz 18 gadu vecumam.

Nodevas administrēšanu nodrošinās Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais solis personām, kas Rīgas tūristu mītnēs uzņem viesus, ir reģistrēšanās kā nodevas maksātājam. Nodevas maksātājam līdz 2023.gada 10.janvārim jāreģistrējas portāla “latvija.lv” e-pakalpojuma “Pašvaldības nodeva par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu” tiešsaistes formā – norādot nodevas maksātāja un tūristu mītnes pamatdatus.

Pēc reģistrēšanās nodevas maksātājam būs pienākums katru mēnesi iesniegt atskaiti par tūristu mītnē uzņemto viesu skaitu un aprēķināto nodevu. Nodevas maksātājam katru ceturksni būs jāiemaksā pašvaldības budžetā par iepriekšējo ceturksni aprēķināto nodevu.

Foto:riga.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.