Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nodot balsi glabāšanā 14. Saeimas vēlēšanās varēs 66 iecirkņos; Bauskas novadā –  vienā

14. Saeimas vēlēšanās 66 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā vēlētājiem tiks nodrošināta iespēja nodot balsi glabāšanā. Nodot balsi glabāšanā šajos iecirkņos varēs trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26. septembrī, ceturtdien, 29. septembrī, un piektdien, 30. septembrī, dažas stundas dienā, «Bauskas Dzīvei» skaidro Laura Krastiņa, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācijas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Saeimas vēlēšanu likums nosaka, ka vēlēšanu iecirkņus, kuros var nodot balsi glabāšanā, iekārto visās pašvaldībās. Pašvaldībās, kurās ir vairāk nekā 20 000 balsstiesīgo, vēlēšanu iecirkņus, kur var nodot balsi glabāšanā, iekārto ar tādu aprēķinu, lai uz pilniem 20 000 balsstiesīgo būtu viens šāds iecirknis.

Atbilstoši Fizisko personu reģistra datiem par balsstiesīgo vēlētāju skaitu valstspilsētās un novados 2022. gada 31.maijā, Rīgā būs 20 balss nodošanas glabāšanā iecirkņu, Daugavpilī, Liepājā, Ogres novadā un Valmieras novadā – katrā pa diviem šādiem iecirkņiem, savukārt pārējās pašvaldībās pa vienam balss nodošanas glabāšanā iecirknim.

Bauskas novadā ir 31941 vēlētājs, tādējādi iekārtojams viens vēlēšanu iecirknis, kur var nodot balsi glabāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecirkņi, kuros varēs nodot balsi glabāšanā, attiecīgo pašvaldību vēlēšanu komisijām jānosaka ne vēlāk kā līdz šā gada 2. augustam, un šī informācija būs pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, informē L. Krastiņa.

Salīdzinājumam CVK pārstāve min, ka iepriekšējās Saeimas vēlēšanās bija 58 vēlēšanu iecirkņi, kuros varēja nodot balsi glabāšanā.

Ir atlikuši 3 mēneši līdz kārtējām 14. Saeimas vēlēšanām, kuras norisināsies šā gada 1. oktobrī, sestdienā. «Ikviens ir aicināts sociālajos tīklos pastāstīt par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Šādi katrs no mums var palīdzēt iedrošināt, pārliecināt vai iedvesmot citus piedalīties vēlēšanās, jo pēdējo vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlētāju aktivitāte Latvijā gadu no gada samazinās. Daloties ar viedokļiem sociālo tīklu vietnēs, aicinām izmantot mirkļbirku #VēlēšanuDiena un paust savas pārdomas jebkādā formātā, kas šķiet piemērots, – teksts, attēls, zīmējums, karikatūra, foto, video, balss ieraksts vai cits,» aicina L. Krastiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.