Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules bišu dienā Latvijas Biškopības biedrība atklās informatīvo programmu«Eiropas Savienības medus – gards un dabai draudzīgs»

Ar moto “Dabas spēks karotē medus” Pasaules Bišu dienā Latvijas Biškopības biedrība (LBB) atklās informatīvu trīs gadu programmu par medu Eiropas Savienībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas atklāšanas pasākums notiks jau šo sestdien, 20. maijā, no plkst. 10 līdz  13 vienā no bagātākajiem daudzveidīgas dabas objektiem Rīgā – LU Botāniskajā dārzā, «Bauskas Dzīvi» informē Jānis Kronbergs, programmas vadītājs. Viņš aicina gan biškopības profesionāļus, gan medus ēdājus un interesentus.

LBB valdes loceklis un biškopis Jānis Vainovskis piedāvās apmeklētājiem nodegustēt dažādus medus veidus, programmas vadītājs Jānis Kronbers iepazīstinās ar programmu un prezentēs digitālu rīku, kas palīdzēs ikkatram atrast savu medus garšu – https://www.medus.lv/mana-medus-garsa. Pasākumā būs apskatāms arī īpašs bišu strops, kurā redzamas medus vācējas bites un to ikdienas gaitas.

Informatīvās programmas mērķis ir veicināt medus patēriņu ikdienā, informēt par medus veidiem un to lietošanu, izglītot par biškopības saistību ar dabas daudzveidību Eiropas Savienībā, paskaidro J. Kronbergs. Bitēm un apputeksnētājiem ir būtiska loma mūsu vides ilgtspējā. Apputeksnējot dažādus augus, tās nodrošina augļu, dārzeņu un citu kultūraugu augšanu kā arī bioloģisko daudzveidību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrības informēšana ir nepieciešama, jo patērētāju aptaujas rāda, ka šobrīd 33% patērētāju priekšroku dod dažādu ziedu medum, kuram seko liepu ziedu medus ar 30% patērētāju. Pārējos medus veidus iecienījis tikai katrs desmitais patērētājs. Aptaujās redzam, ka viens no galvenajiem cēloņiem ir informācijas trūkums par medus dažādajām garšas īpašībām un pielietošanas iespējām. Tāpēc
programmas ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja aizraujošā veidā atrast savu medus garšu, uzsver Juris Šteiselis, Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs.

Programmu “ES medus – gards un dabai draudzīgs” līdzfinansē ES.

Izmantots LBB publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.