Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PVD sācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu, aģentūru LETA informēja dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēsmas ar vakcīnu, kas satur novājinātu trakumsērgas vīrusa celmu, ir paredzētas savvaļas dzīvniekiem, galvenokārt lapsām un jenotsuņiem. Vakcīnas tiks izvietotas valsts austrumu pierobežā, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas.

PVD atzīmē, ka vakcīna nav paredzēta suņiem un kaķiem, tomēr, to apēdot, dzīvnieka veselība nebūs apdraudēta. Tāpat vakcīna nav bīstama cilvēkam un apkārtējai videi, tomēr, ja vakcīna, kas ēsmas iekšpusē ir šķidra, nonākusi acīs vai brūcē, ir jāvēršas pie ārsta.

Dienestā atgādina, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt, lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk nevakcinēti suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē PVD, šogad, aizdomās par iespējamu saslimšanu ar trakumsērgu, Latvijā laboratoriski pārbaudīts 391 meža un mājas dzīvnieks. Nevienā gadījumā trakumsērga nav apstiprināta.

Dienestā arī atzīmē, ka, pateicoties sistemātiskai savvaļas dzīvnieku vakcinācijai pavasarī un rudenī, trakumsērga Latvijā ir izskausta – pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010.gadā, bet mājas jeb istabas dzīvniekiem – 2012.gadā. Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija (OIE) 2015.gadā Latviju oficiāli atzinusi par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.

Ņemot vērā trakumsērgas izplatību kaimiņvalstīs, PVD aicina mājas dzīvniekus regulāri vakcinēt pret trakumsērgu, kā arī ziņot veterinārārstam vai PVD par katru trakumsērgas aizdomu gadījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Foto: PVD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.