Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saeima pieņem regulējumu jauna militārā poligona «Sēlija» izveidei; tas dos spēcīgu impulsu Aizkraukles un Jēkabpils novada izaugsmei

Saeima šonedēļ otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Militārā poligona “Sēlija” izveides likumu, kas nosaka īpašu tiesisko regulējumu militārā poligona robežu noteikšanai, tā teritorijā esošo nekustamo īpašumu atsavināšanai, lietošanai un infrastruktūras izbūvei, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien, 22.jūnijā, pieņemtais likums paredz militārajam poligonam “Sēlija” noteikt nacionālo interešu objekta statusu. Paredzēts, ka valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām visi iesniegumi un jautājumi, kas saistīti ar militārā poligona infrastruktūras izbūvi un ar to saistīto darbu nodrošināšanu un veikšanu, būs jāizskata un lēmumi jāpieņem prioritārā kārtībā pēc iespējas īsākā termiņā.

Tāpat ar likumu paredzēts par labu valstij nodibināt servitūtu uz citām personām piederošo nekustamo īpašumu, kurš nepieciešams militārā poligona infrastruktūras izbūves uzsākšanai un veikšanai. Servitūts tiks nodibināts līdz brīdim, kad zeme tiks atsavināta atbilstoši Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma prasībām.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (turpmāk – komisija) priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (Apvienotais saraksts) atzīst, ka militārais poligons “Sēlija” būs ne vien nozīmīga investīcija Latvijas drošībā, bet tā izveide dos arī impulsu apkārtējo novadu izaugsmei – ceļu un sakaru infrastruktūras, veselības aprūpes, izglītības un uzņēmējdarbības, it īpaši dažādu pakalpojumu attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Poligons nepieciešams, jo pērn Madrides samitā NATO dalībvalstis vienojās par lielāku sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs mūsu drošības stiprināšanai un pašreizējā Latvijas militārā infrastruktūra nav pietiekama, lai viņus uzņemtu un nodrošinātu pienācīgas iespējas trenēties.  Poligonā tiks apmācīti NATO spēki, tā ir Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem valsts aizsardzības uzdevumu izpildei nepieciešama infrastruktūra, lai palielinātu kaujas grupu no bataljona uz brigādi.

Poligons atradīsies Aizkraukles un Jēkabpils novados, aizņemot apmēram 25 000 hektāru lielu Daudzeses, Seces, Sunākstes, Saukas, Viesītes un Zalves pagasta teritoriju. Tas būs Latvijā lielākais poligons, kas divreiz pārsniedz Ādažu poligona izmēru.

“Savlaicīgi jādomā par ceļu un sakaru infrastruktūras stiprināšanu, iespējamu dzelzceļa “Rail Baltica” atzara izveidi, skolu, bērnudārzu, veselības un citu pakalpojumu paplašināšanu. Šo jautājumu risināšanā svarīga ir cieša sadarbība ar pašvaldību vadību,” norāda R. Bergmanis. Praktisko attīstības jautājumu risināšanai Aizsardzības ministrija komisijas sēdē piekrita pēc likuma pieņemšanas Saeimā izveidot speciālu darba grupu, kurā būs iesaistīti vairāku atbildīgo ministriju un iestāžu pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Poligona būvniecībai tiks piesaistīts arī NATO finansējums. Būvniecība ir plānota vairākās kārtās. Pirmo kārtu, kurā ietilpst šautuves, munīcijas zonas, treniņu laukumu un pagaidu infrastruktūras – telšu laukuma –, izbūve, iecerēts īstenot līdz 2025. gada beigām.

Raimonds Bergmanis. Foto no personiskā albuma.

“Poligona izveide radīs jaunas darba vietas un uzņēmējdarbības izaugsmes iespējas Aizkraukles un Jēkabpils novadu iedzīvotājiem. Būs nepieciešams personāls poligona būvniecībai un uzturēšanai, piemēram, būs vajadzīgi transporta un loģistikas, auto nomas, pārtikas piegādes pakalpojumi, vajadzēs dažādus tehniskos darbiniekus – atslēdzniekus, zāles pļāvējus u.c. Pieaugošā cilvēku plūsma veicinās tūrisma attīstību, velosipēdu nomu, pieprasījumu pēc frizieru, ēdināšanas, izklaides pakalpojumiem,” stāsta R. Bergmanis.

Ilustratīvā titulattēla autors: št. vsrž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija; no sargs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Lūk arī atbilde , kāpēc Latvijā viss virzās uz pašikvidēšanos , pēc NATO doktrīnas te būs militārs poligons kara spēlītēm , un placdarms iebrukumam Krievijā , tāpēc teritorija maksimāli ātri jāatbrīvo no mežiem , iedzīvotājiem un saimnieciskās darbības , tas ir tikai sākums , jo Latvijas apdzīvotība lauku teritorijās samazinās dramatiski , un šis nebūs pēdējais poligons .

  5
  2
 2. NATO grib iebrukt krievijā??? NATO vajag to atpalikušo zemi??? Pašam tev smiekli nenāk par savu stulbumu??? Laikam, jau nē, jo to visu laiku kladzina kremļa propagandoni un tu esi viens no tiem!

  2
  2
 3. Dumiķīt , pirms muldi par Krievijas atpalicību un NATO kā miera baložiem , “‘ patin “” atpakaļ vēsturi , un salīdzini , nevis tiražē rietumu liekuļu demagoģiju .

 4. Attiecībā uz to vai NATO un rietumiem vajag “‘ atpalikušo”‘ Krieviju , jāatceras kādreizējās jenķu valsts sekretāres Olbraitas teiktais , ka nav godīgi , ka Krievijai vienai pieder tik daudz dabas resursu .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.