Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SPKC: Jau otro nedēļu pieaug saslimstība ar Covid-19; , turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām

Aizvadītajā nedēļā, no 12.septembra līdz 18.septembrim, Latvijā par 48,8% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 8368 jauni Covid-19 gadījumi. Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,31 norāda uz infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. Par 23% pieaudzis pacientu skaits stacionāros, portālu informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC norādīja, ka iepriekšējās nedēļas laikā par 1,5 reizēm pieauga Covid-19 gadījumu skaits vecuma grupā 10 līdz 19 gadi un biežāk gadījumi tika reģistrēti Vidzemē un Latgalē. Arī Eiropas Savienībā šobrīd novērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

SPKC vērš uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni, turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simtomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra utml. – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

Pielāgotās vakcīnas ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē Manavakcina.lv. SPKC vakcināciju rekomendē visai sabiedrībai. Īpaši tā tiek ieteikta veselības aprūpes personālam, senioriem vecumā no 65 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām, ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam, kā arī grūtniecēm.

SPKC atgādina, ka joprojām jāievēro Covid -19 profilakses pasākumi, piemēram, izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru) vai citām Covid-19 pazīmēm, censties ievērot 2 metru distanci, atrodoties publiskajās vietās, izvairīties no pārpildītām vietām, kur nevar atrasties 2 metru attālumā no citiem, izvērtēt nepieciešamību ceļot, riskus ceļojuma laikā un iespējas tos mazināt, ievērot roku higiēnu (regulāri mazgāt un/vai dezinficēt rokas), nepieskarties ar netīrām rokām sejai, bieži vēdināt telpas (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā).

Ja iespējams, maksimāli intensīvi jāvedina sabiedriskā transporta saloni, vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, sejas masku vai respiratoru FFP2 lietošana ir svarīgs piesardzības pasākums, kas īpaši ieteicams cilvēkiem ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti. Lietojot sejas masku, ir svarīgi to darīt pareizi – cieši nosedzot degunu un muti, medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros sejas masku lietošana ir obligāta.

Covid-19 slimnieka kontaktpersonai 7 dienas pēc pēdējā kontakta ieteicams palikt mājās un nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, bet ja tas nav iespējams, tad būt atbildīgam par citu cilvēku veselību un sabiedriskās vietās lietot ne zemākas klases kā FFP2 respiratoru, tai skaitā veicot darba pienākumus, esot telpā, kur atrodas vairāk par vienu cilvēku. Jāatceras, ka Covid-19 inficēta persona kļūst infekcioza 2 dienas pirms simptomu paradīšanās un respirators šādos gadījumos ievērojami samazina inficēšanās risku citiem cilvēkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.