Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts svētkos Latvijā paredzēta plaša pasākumu programma

Latvijas proklamēšanas 104.gadadienai paredzēts plašs pasākumu klāsts, 18.novembris tiks atzīmēts visā Latvijā, liecina aģentūra LETA apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atzīmētu 18.novembri, dažādās vietās Latvijā notiks svētbrīži, izstādes un kocerti. 

Rīgā notiks militārā parāde, kurā tiks demonstrēts vērienīgs tehnikas klāsts. Parādē piedalīsies arī karavīri no Ukrainas. Paredzēts, ka parādē piedalīsies aptuveni 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu.

Rīgā šodien, 17.novembrī, sāksies Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienas svinēšana, informēja Rīgas domes Komunikācijas pāvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien plkst.18 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs dzirdams svētku ieskaņas koncerts “Man ir mana zeme – Latvija”, piedaloties koncertorganizācijas “Ave Sol” koklētāju ansamblim “Cantata”, čellistam Valteram Pūcem un perkusionistam Uģim Upeniekam. 

Nebijušā skanējumā ievibrēsies arī pazīstamas Jēkaba Nīmaņa, Emīla Dārziņa, Imanta Kalniņa u.c. komponistu radītas melodijas, kas ļaus parādīt kokles – latviešu senākā un populārākā tautas instrumenta – bagātīgo, dzidro skaņu krāsu paleti un daudzveidīgās, neierobežotās muzikālās iespējas.

Savukārt Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” plkst.19 skanēs svinīgs koncerts “Mums viņa ir visskaistākā”, kurā latviešu tautasdziesmu apdares izpildīs jauktais koris “Anima”, komponists, pianists Kristaps Krievkalns, perkusionists Miķelis Vīte, flautists Andis Klučnieks, soliste Elīna Ose un koncerta mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.15 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” izskanēs patriotisks koncerts “Latvijas likteņstāsti”, piedaloties orķestrim “Rīga” un jauktajam korim “Juventus”. Plkst.16 VEF Kultūras pils koncertā “Sarkanbalta debess mirdz” priecēs tādi mākslinieki kā Aija Andrējeva, Zigfrīds Muktupāvels, Igo, Rūta Dūduma un pavadošā grupa, bet plkst.19.30 Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” koncertā “Jo dziedāju, jo skanēja” uzstāsies vokālā grupa “Latvian Voices”.

Vakarpusē – no plkst.19 līdz plkst.22 – Latvijas dzimšanās dienas svinības noritēs ne tikai Brīvības un Doma laukumā, bet arī vairākās Rīgas apkaimēs: Arkādijas parkā, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, Latgales parkā un pie VEF Kultūras pils.

Apkaimēs esošos svinētājus priecēs dzīvā uguns, translācija no pasākuma Brīvības laukumā, Latvijas valsts himnas kopīga dziedāšana, sadziedāšanās ar Rīgas koriem un iespēja baudīt siltu tēju un kafiju Latvijā labi zināmu radio ētera personību un mūziķu sabiedrībā. Arkādijas parkā uzstāsies mūziķis un radio dīdžejs Mārtiņš Vaters, bet Doma laukumā svinīgu atmosfēru radīs radio “TEV” dīdžejs Lauris Zalāns. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie VEF kultūras pils Latvijas valsts dzimšanas dienas svinētājus priecēs Radio Skonto ētera personība Elita Marga un Mārtiņš Kits, bet Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā svinības pārraudzīs mūziķis Mārtiņš Kanters. Savukārt Latgales parka apmeklētājiem svētkus palīdzēs radīt dīdžejs Aivis.

Tāpat novembrī interesentiem ir iespēja apmeklēt tematiskas izstādes Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” un Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems”, kas veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas, suverenitātes un nacionālās identitātes tēmām.

Piektdien, 18.novembrī, plkst.10.30 sāksies svinīga ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, pēc kuras 11.novembra krastmalā no plkst.13.30 ir gaidāma jau tradicionālā Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārā parāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst.12 Rīgas Domā skanēs Ukrainai veltīta latviešu ērģeļmūzika, plkst.16 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs dzirdams svētku koncerts “Dzimtenes ainavas”, piedaloties Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim un pianistei Agnesei Egliņai, bet Latvijas Kara muzeja koncertā “Tautas gara spēks” no plkst.17 uzstāsies folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”.

Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienai veltītā svinīgā pasākumā Brīvības laukumā no plkst.19.30 skanēs koncerts, Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, Latvijas Republikas himna, kā arī uzstāsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, orķestris “Rīga” un solists Goran Gora.

Savukārt vakara izskaņā varēs baudīt koncertu “Latvijas dzimšanas dienā!”, kur Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” no plkst.21 muzicēs jauniešu koris “Balsis”, Haralds Arnis, Valts Pūce, Andris Sējāns un instrumentālais ansamblis Ievas Dzērves vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šajā dienā no plkst.10 līdz plkst.18 ikviens ir aicināts apmeklēt Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur būs skatāma izstāde “Satversme 100+” un norisināsies ekskursijas un nodarbības ģimenēm ar bērniem. Tikmēr kinoteātrī “Splendid Palace” no plkst.13 līdz plkst.21 interesenti par īpašu cenu varēs noskatīties jaunāko latviešu filmu izlasi.

Svētku laikā iedzīvotājus priecēs arī vides noformējums.

Svētku noformējumā iekļausies pieci 18.novembra pasākumu uguns noformējumi Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā, Latgales dārzā un pie Kultūras pils “Ziemeļblāzma”. Svētku centrālais uguns noformējums būs Bastejkalnā, pilsētas kanālā un kanāla tiltos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētvides centrā un apkaimēs atrodamas arī 10 gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēka vārdiem: Teikā, Imantā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī, Maskavas forštatē un Pļavniekos. Vienlaikus pie vairāk nekā 1000 apgaismes stabiem un Rātsnama izvietotas vertikālās karoglentes, un svētku noformējumu papildina karogkonstrukcijas.

Šogad valsts svētku noformējuma un satura idejiskais vadmotīvs ir iekšējās brīvības neatkarība no ārējiem apstākļiem. Par to savā dzejā runājis arī Knuts Skujenieks, kura dzejas rindas novembrī lasāmas uz pilsētvides stendiem un afišu stabiem. Līdzās tām izvietoti arī stāsti par Latvijas dzimtās glabātiem mūsu valsts karogiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.