Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts atbalsts par dabasgāzi un centrālo siltumapgādi tiks piemērots iedzīvotāju rēķiniem kā maksājuma samazinājums

Valsts atbalsts par dabasgāzi un centrālo siltumapgādi tiks piemērots iedzīvotāju rēķiniem kā maksājuma samazinājums, aģentūru LETA informēja Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ valdība akceptējusi atbalsta pasākumus mājsaimniecībām, lai mazinātu energoresursu cenu pieauguma ietekmi. BVKB pārziņā būs atbalsta administrēšana dabasgāzes un centralizētās siltumapgādes pakalpojumiem. 

Iedzīvotājiem valsts noteiktais atbalsts par pakalpojumiem tiks piemērots kā maksājuma samazinājums rēķinos un tā saņemšanai nav jāpiesakās. Iedzīvotājiem piemērotais rēķinu samazinājums tirgotājiem tiks segts caur BVKB.

Atbalsts dabasgāzei mājsaimniecībām, kuru vidējais ikmēneša patēriņš 12 mēnešu periodā ir vairāk nekā 221 kilovatstundas (KWh) mēnesī, tiks piemērots par periodu no 2022.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabasgāze tiks nodrošināts atbalsts 50% apmērā no cenu pieauguma, proti, 30 eiro par vienu megavatstundu (MWh) jeb 0,03 eiro par vienu KWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

Maksājuma samazinājums dabasgāzes tiks piemērots tirgotāju sastādītos rēķinos par dabasgāzi no 2022.gada septembra un jau septembra rēķinā parādīsies maksājuma samazinājums par jūliju un augustu.

Savukārt dabasgāzes tirgotājiem piemērotais maksājuma samazinājums mājsaimniecību rēķiniem tiks segts caur BVKB.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts atbalsts centrālajai siltumapgāde tiks nodrošināts par periodu no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Valdība lēmusi, ka tiks piemērots maksas samazinājums 50% apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68 eiro/MWh, neregulēta tarifa augšējā robeža 300 eiro/MWh.

Atbalstu jeb maksājuma samazinājumu piemēros centrālās siltumapgādes pakalpojuma sniedzējs mājsaimniecību lietotājiem rēķinos sākot no oktobra.

Arī šajā gadījumā centrālās siltumapgādes pakalpojuma sniedzējam mājsaimniecībām piemērotā atbalsta apmērs tiks segts caur BVKB. Valdība šonedēļ lēmusi arī par atbalstu mājsaimniecībām norēķiniem par elektroenerģiju, kuru izmanto apkurē, kā arī koksnes granulu, brikešu un malkas iegādei. Šajos gadījumos atbalsta saņemšanai mājsaimniecībām būs jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.