Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valsts zemes dienests aprēķinājis prognozētās kadastrālās vērtības 2023.gadam

Valsts zemes dienests (VZD) aprēķinājis un publicējis prognozētās kadastrālās vērtības 2023.gadam, aģentūru LETA informēja VZD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pašvaldības varētu aprēķināt nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmuma prognozi nākamajam gadam un ikviens interesents ar tām varētu savlaicīgi iepazīties, kā ik gadu VZD ir aprēķinājis zemes vienību, to daļu un būvju prognozētās kadastrālās vērtības, kā arī lauku zemju prognozētās speciālās vērtības 2023.gadam.

Prognozētās kadastrālās vērtības aprēķinātas pēc nekustamo īpašumu stāvokļa uz 2022.gada 1.jūniju, piemērojot Ministru kabineta “Noteikumos par kadastrālo vērtību bāzi 2016., 2017., 2018. un 2019.gadam” apstiprināto kadastrālo vērtību bāzi.

Ņemot vērā, ka Saeima ir pieņēmusi lēmumu, ka spēkā esošo kadastrālo vērtību bāzi vērtību aprēķinā piemēro līdz 2025.gadam, nekustamo īpašumu prognozētā kadastrālā vērtība ir vienāda ar spēkā esošo, ja vien kopš 2022.gada 1.janvāra nav aktualizēti Kadastra informācijas sistēmā reģistrētie zemes vienības, to daļas vai būves raksturojošie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nozīmē, ka zemei, piemēram, ir noteikts cits lietošanas mērķis vai apgrūtinājumi, vai arī noteikti citi meža zemes saimnieciskās darbības ierobežojumi u.tml. Savukārt ēkām, piemēram, mainīts ēkas lietošanas veids, nolietojums, vai ēkas apjoma rādītāji, kā rezultātā mainījusies ēkas kopplatība.

Arī atsevišķiem lauku zemju īpašumiem ir izmaiņas prognozētajā vērtībā, no kuras aprēķinās nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu prognozi.

Šīs izmaiņas attiecas uz apmēram 6% no visām lauku zemes vienībām, kurām jāpiemēro speciālā vērtība. Tas ir saistīts ar faktu, ka 2016.gadā ieviesta speciālo kadastrālo vērtību sistēmu lauku zemēm, kuru platība ir lielāka par trīs hektāriem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Speciālo vērtību noteica uz 10 gadiem – līdz 2025.gadam, un tās pieaugums ik gadu nedrīkst pārsniegt 10% no iepriekšējā taksācijas gada speciālās vērtības. Speciālās vērtības ir noteiktas ārpus Kadastra informācijas sistēmas.

Prognozētās kadastrālās vērtības 2023.gadā ir publicētas datu publicēšanas un e-pakalpojuma portālā Kadastrs.lv.

Foto:db.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.