Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Rīgas zoodārzā pērn piedzimuši vairāk nekā 100 sugu dzīvnieki

Rīgas zooloģiskajā dārzā 2021. gadā pasaulē nākuši vairāk nekā 100 sugu dzīvnieki (kopumā 116 sugas), apliecinot, ka veiksmīgi vairojās aptuveni ceturtdaļa visu zoodārza kolekcijā pārstāvēto sugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zooloģiskā dārza pārstāvis Ingmārs Līdaka pastāstīja, ka jau gada sākumā apmeklētāji varēja vērot, kā aug pelēkā ronenīte Irbe, kura pavasarī, aprīkota ar satelītraidītāju, uzsāka patstāvīgas gaitas jūrā.

Vislielākās bažas un arī prieku sagādājušas Āfrikas lauvas, kas pēc 22 gadu pārtraukuma atkal deva iespēju Rīgas zoodārzā priecāties par lauvēnu nerātnībām un salīdzināt tās ar citu “kaķēnu”- lūsēnu delverībām. Savukārt lamas vikunjas un baltpurna brieži savas atvases laida pasaulē apmeklētāju acu priekšā un katrs varēja pabrīnīties, cik mundri jau pēc stundas mazie nagaiņi sekoja mātei. Turpretī purva valabiju un rudo ķenguru atvases, pabāžot galvu no somas, daudziem lika priekā sasist plaukstas – “re kur viņš ir!”

I. Līdaka min, ka priecēja arī zoodārza filiāles “Cīruļi” vilku saime, izaudzinot septiņus brašus “pelēčus”. Pagājušajā gadā krietni papildinājies arī zoodārza putnu pulks, jo mazuļi veiksmīgi izšķīlušies gan vainagdzērvēm, gan sarkankakla zosīm, gan arī pāviem, bet Rīgas zoodārza vēsturē pirmais Darvina nandu mazulis pasaulē nācis gada nogalē inkubatorā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr ne visus mazuļus apmeklētāji pamanījuši. Tā, piemēram, kaķu lemuru mazulis mītnes klusumā izaudzis tā arī publiku neredzēji. Savukārt kinkažu, mākoņžurka un sīkausu lielais galago savus mazuļus izaudzināja Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīciju krēslā.

“Daļa zoodārza kolekcijas vispār nav paredzēta plašai apskatei. Piemēram, inkubatoru un audzētavas telpas, kur izšķīlās un veiksmīgi izauga krietns pulciņš Jemenas hameleonu. Tāpat svešām acīm slēpti ir arī akvāriji, kuros aug savvaļā praktiski izzudušās zivtiņas šķeltspures un partulgliemeži, jo viņiem zoodārzā ir pavisam cita misija – sugas glābšana no pilnīgas izzušanas,” teic I. Līdaka.

Viņš uzsvēra, ka zoodārziem ir visai ievērojama loma pasaules dabas daudzveidības saglabāšanā, jo virkne dzīvnieku sugu savvaļā ir kļuvušas kritiski apdraudētas un drošai to nākotnei nepieciešams veidot stabilas un ģenētiski pilnvērtīgas nebrīves populācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savstarpēji sadarbojoties Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) ietvaros, Eiropas zooloģiskie dārzi daudzu sugu vairošanai un populāciju pārraudzīšanai izveidojuši apdraudēto sugu Eiropas programmas (EEP) un vēl virknes sugu turēšana nebrīvē tiek uzraudzīta ar sugu Eiropas un Starptautisko ciltsgrāmatu (ESB, ISB) palīdzību. Rīgas zoodārzs šobrīd līdzdarbojas 65 apdraudēto sugu Eiropas programmās un aptuveni 30 Starptautiskajās un Eiropas ciltsgrāmatās.

“Vairums mazuļu gan ir izauguši, bet jaunais gads nesīs atkal jaunus pārsteigumus, kuriem par lieciniekiem varat būt katrs, atnākot ciemos,” aicina I. Līdaka, piebilstot, ka zoodārza ieejas kases ir atvērtas katru dienu no plkst. 10 līdz 16 “zaļajā režīmā”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.