Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zoodārzs aicina vērot dzīvnieku barošanu; te piedzimis kamieļu mazulis

No 17. jūnija Rīgas zoodārzs atsācis ikvasaras dzīvnieku barošanas demonstrācijas – dažādos dienas laikos apmeklētāji var vērot, kā Zoodārza darbinieki pabaro astoņu dažādu sugu dzīvniekus, Elīza Lindāne, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza mārketinga un biznesa attīstības nodaļas pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākoties lielākai vasaras svelmei, daudzi apmeklētāji brīnās – kāpēc dzīvnieki, pat ekvatora tuvumā dzīvojošie, vairs nav redzami. Izrādās, ka pat Āfrikas un Austrālijas iemītniekiem karstums neiet pie sirds – daudzi no dzīvniekiem svelmi pārlaiž ēnā vai telpās un ir mazāk aktīvi, bet gaitas atkal uzsāk vien pievakarē. Dzīvnieku barošana ļauj nodrošināt, ka pat karstajās dienās ir kāds brīdis, kad apmeklētāji var redzēt dzīvniekus “darbībā”, skaidro E. Lindāne.

Viņa atklāj dzīvnieku barošanas demonstrāciju grafiku, kas ik dienu sākas ar trušu barošanu Lauku sētā plkst. 10.30. Pēc tam, plkst. 11.15 ēd Tropu mājā mītošās lapgriežskudras, kurām papildu barība tiek piedāvāta arī plkst. 14. Viens no Zoodārza viesu iemīļotākajiem notikumiem – roņu treniņš, kas apvienots ar barošanu – ik dienu notiek plkst. 11.30. Plkst. 13 apmeklētāji var izvēlēties vērot vai nu nīlzirgu vai lemuru barošanu, bet pusstundu vēlāk maltīti bauda žirafes un ziemeļbrieži. Visbeidzot, plkst. 15, notiek tapīru un kapibaru barošanas demonstrācija. Tomēr E. Lindāne akcentē, ka apmeklētājiem jāņem vērā, ka daļa barošanas demonstrāciju sliktos laikapstākļos var nenotikt.

Tiek atgādināts, ka gan demonstrāciju laikā, gan ārpus tā dzīvniekus Rīgas Zooloģiskajā dārzā barot drīkst tikai darbinieki. Kopēji ik dienu rūpējas par saviem iemītniekiem, sagādājot tiem sabalansētas barības porcijas. Savukārt nekontrolēta barošana ar dažādiem produktiem – vienalga, piemērotiem vai nepiemērotiem – izjauc uzņemto barības vielu līdzsvaru un rada dzīvniekiem veselības problēmas. „Esiet draugi un priecājieties par mūsu dzīvniekiem, bet to barošanu atstājiet zoodārza darbinieku ziņā!” aicina E. Lindāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pārstāve arī informē, ka, šomēnes, apmeklētāju klātbūtni neuzskatot par lielu šķērsli, pasaulē nācis kamieļu dāmas Leilas pirmdzimtais – 30 kilogramus smags kamielēns. Par Leilas un Niselinska pēcnācēja ierašanos pasaulē 6. jūnijā izziņots teju visiem tā brīža Zoodārza apmeklētājiem – to nodrošināja mātes saucieni.

Lai gan Leilai šis ir pirmais pēcnācējs, barošanas process un aprūpe rit veiksmīgi. 30 kilogramus smagais mazulis aptuveni pusotru gadu barosies ar mātes pienu, turpinot ik dienu pieņemties svarā. Pirmajā nedēļā mātīte ar mazuli tika atdalīta no pārējiem kamieļu mājas iemītniekiem un apmeklētājiem nebija redzama, ļaujot abiem mierīgi atgūt spēkus, pastāsta E. Lindāne.  Taču nu gan kamieļu mamma, gan kamielēns izbauda pusdienlaika sauli, mazulim pētot apkārtni un izkustinot kājas lēciena solī.

Kamieļu grūsnība ilgst 13 mēnešus, mazuļiem dzimstot ik pēc diviem līdz trim gadiem. Pagājušā gada 30. martā kamieļu dāmai Vasarai dzimusī Mrija ir teju sasniegusi pieauguša kamieļa izmērus, taču ieskatoties vērīgāk, redzams, ka tā ir mazākā starp lielajiem. Kamieļi dzimumgatavību sasniedz trīs līdz piecu gadu vecumā, un tad arī pamet gādīgās mammas sānu, skaidro Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pārstāve.

Publicēto foto autore: Elīza Lindāne, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.