Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novadā ar mazu vēlētāju aktivitāti pieaug aktīvo politiķu skaits – uz Saeimu startē 21 Bauskas novada iedzīvotājs

Pašvaldību vēlēšanās pērn balsotāju aktivitāte Bauskas novadā bija tikai 27,4%.
Ilustratīvs foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

Bauskas novads pēdējās vēlēšanās nav bijis to novadu sarakstos, kas varētu lepoties ar lielu vēlētāju aktivitāti. Tomēr šogad ir negaidīti daudz aktīvo politiķu, kas pretendēs uz vietu Saeimā, – pieteiktajos 19 sarakstos ir 21 deputāta kandidāts, kurš kā dzīvesvietu norādījis Bauskas novadu.

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā «cvk.lv» publicētais pieaugušais partiju sarakstu skaits ieviesis interesantas vēsmas Latvijas politikā, ko parāda partiju statistika. Sabiedrības izbrīnu izraisīja partija, kur augstākā izglītība ir tikai nedaudz vairāk kā 30 procentiem deputātu kandidātu. Cilvēkiem, kas iestājas par «tradicionālajām vērtībām», droši vien svarīgs rādītājs būtu precēto kandidātu skaits partijā, tāpēc dīvaini vērot, kā virkne partiju masveidā izvēlas neatzīmēt ģimenes stāvokli. Svarīgs rādītājs varētu būt arī Rīgas iedzīvotāju īpatsvars partijā, kas varētu iezīmēt, cik lielā mērā partiju interesēs lielo pilsētu un cik – lauku reģionu problēmas. Te gan Latvijas politikā iezīmējas interesanta tendence – jo mazāk iedzīvotāju paliek laukos, jo mazāk iespēju panākt, lai Saeimā būtu lielāka ietekme lauku iedzīvotāju pārstāvjiem. Vidējais deputātu kandidātu vecums nav pārsteidzošs rādītājs, izņemot varbūt vienu partiju, kur tas ir mazāks par
40 gadiem.

No Bauskas novada uz 14. Saeimu pretendēs 21 deputāta kandidāts, no tiem piecas sievietes. Personas ir ļoti atšķirīgas un pārstāv dažādas iedzīvotāju grupas. Daži ir kandidējuši pašvaldības vēlēšanās, daži nav, daudziem šī ir pirmā iespēja startēt uz Saeimu, cits sarakstos jau ir regulārs «viesis». Interesanti, ka pieaudzis arī Bauskas novada deputātu kandidātu skaits partijās, kas regulāri pēdējos gados ir pārstāvētas Saeimā.

 1. «Jaunā Vienotība».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā ar 14. numuru ir bārbelietis Renārs Manuilovs.
  Renārs Manuilovs dzimis 1983. gadā. Informācijā par sevi norādījis, ka ir vidējā izglītība un pašlaik bezdarbnieks. Minēts īpašums Bārbeles pagastā un piecas aptuveni 20 gadus vecas automašīnas. Deklarētas parādsaistības 15 tūkstošu eiro apmērā. Lai arī pašlaik bezdarbnieks, R. Manuilovs darbojas vairākās biedrībās, pazīstamākās ir «Jaunatne smaidam» un «Zemgales mantojums», kā arī plaši iesaistījies sporta tūrisma un citās sportiskās aktivitātēs. 2021. gada pašvaldību vēlēšanās partijas «Jaunā Vienotība» sarakstā R. Manuilovs bija trešais pēc saņemtā atbalsta no iedzīvotāju puses.
 2. Latvijas Krievu savienība.
  102 kandidāti, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 3. Zaļo un Zemnieku savienība.
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā ar 11. numuru ir Māris Leitlants, ar 14. numuru Ilona Virza-Zariņa.
  Māris Leitlants dzimis 1980. gadā. Augstāko izglītību ieguvis 2010. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – sporta skolotājs. Pašreizējais amats – SIA «Pīlādžlauki» valdes loceklis. Māris Leitlants startēja Nacionālās apvienības sarakstā un palika praktiski otrais aiz tiem, kas iekļuva domē, – 14. vietā.
  Ilona Virza-Zariņa dzimusi 1976. gadā. Uzrādīta vidējā izglītība un amats – SIA «Orus» valdes priekšsēdētāja, kur ir arī kapitāla daļas 2840 eiro vērtībā. Īpašumā dzīvoklis, zeme un ēkas Bauskas novadā, kā arī motocikls – 2007. gada «SMC Jumbo-300». Pašvaldību 2021. gada vēlēšanās Ilona Virza-Zariņa bija viena no vismazāk populārajām kandidātēm Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā – priekšpēdējā vietā.
 4. «Tautas kalpi Latvijai».
  82 kandidāti, no Bauskas novada sarakstā ir Ediks Barojans, kurš startē Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 12. numuru, un Ģirts Bērzapāns, kurš startē Rīgas vēlēšanu apgabalā ar 29. numuru.
  Ediks Barojans dzimis 1964. gadā. 1988. gadā pabeidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, iegūstot zooinženiera specialitāti. SIA «RMS» vadītājs. Pieder zeme un būve Bauskas novadā, kā arī vieglā automašīna «BMW X6».
  Ģirts Bērzapāns dzimis 1981. gadā. 2004. gadā absolvējis RTKS, iegūstot vidējo speciālo izglītību un specialitāti pavārs. Darbavie-ta – SIA «OK TAXI» taksometra vadītājs.
 5. «Suverēnā vara».
  100 kandidātu, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 6. Kristīgi progresīvā partija.
  31 kandidāts, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 7. «Saskaņa», sociāldemokrātiskā partija.
  87 kandidāti, no Bauskas novada sarakstā Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 7. numuru ir Nataļja Kartiševa, ar 9. numuru Sergejs Pašukovs.
  Nataļja Kartiševa dzimusi 1979. gadā. 2004. gadā absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, iegūstot uzņēmējdarbības vadītāja specializāciju. SIA «Kamilli» valdes locekle, manikīra meistare. Īpašumā dzīvoklis Iecavā. Startēja 2021. gada pašvaldību vēlēšanās «Saskaņas» sociāldemokrātiskās partijas sastāvā, bija trešā populārākā sarakstā.
  Sergejs Pašukovs dzimis 1961. gadā. 1992. gadā absolvējis Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas akadēmiju, iegūstot jurista kvalifikāciju. Pensionārs. Īpašumā zeme un ēkas Iecavā. Startēja 2021. gada pašvaldību vēlēšanās «Saskaņas» sociāldemokrātiskās partijas sastāvā, bija pirmais populārākais sarakstā.
 8. Politiskā partija «Stabilitātei!».
  65 kandidāti, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 9. Politiskā partija «Tautas varas spēks».
  114 kandidāti, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 10. Partija «Vienoti Latvijai».
  30 kandidāti, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 11. Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK.
  115 kandidāti, to skaitā visvairāk deputātu kandidātu no Bauskas novada, kopā četri – Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 4. numuru Raitis Ābelnieks, ar 8. numuru Mārtiņš Mediņš, ar 9. numuru Arnolds Jātnieks, savukārt Rīgas vēlēšanu apgabalā ar 30. numuru Romāns Tilleris.
  Raitis Ābelnieks dzimis 1963. gadā. 1989. gadā pabeidzis Latvijas Valsts Universitāti – vēsturnieks, vēstures un sabiedrības mācības pasniedzējs. Maģistra grāds vēsturē. Bauskas muzeja vecākais speciālists vēstures nodaļā, Bauskas novada domes deputāts, izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs, Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK valdes loceklis. Īpašumi uzrādīti Bauskā un Jaunpiebalgas pagastā, kā arī 2013. gada vieglā automašīna «Mercedes Benz B 180». Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Nacionālās apvienības sarakstā, iegūstot piekto vietu.
  Mārtiņš Mediņš dzimis 1959. gadā, 1987. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, specializācija – inženieris-mehāniķis. Zemnieku saimniecības «Silavēji» un tūrisma objekta «Ausekļu dzirnavas» saimnieks. Bauskas novada domes deputāts, vides un attīstības komitejas vadītāja vietnieks. Uzrādītas īpašumā zeme un ēkas Bārbeles pagastā, kā arī 16 tehnikas vienības. Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Nacionālās apvienības sarakstā, iegūstot sesto vietu.
  Arnolds Jātnieks dzimis 1965. gadā. 1989. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju agronoma specialitātē, 2013. gadā šajā pašā izglītības iestādē pabeidzis maģistrantūru agronomijas nozarē. Zemnieku saimniecības «Vaidelotes» vadītājs. Bauskas novada domes deputāts. Uzrādījis īpašumā zemi Codes, Mežotnes, Rundāles un Vecsaules pagastā, kā arī 1992. gada vieglo automašīnu «Honda Concerto». Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Nacionālās apvienības sarakstā, iegūstot ceturto vietu.
  Romāns Tilleris dzimis 1956. gadā. 1981. gadā pabeigts Daugavpils Pedagoģiskais institūts, iegūstot matemātikas skolotāja specialitāti. 2003. gadā Latvijas Universitātē iegūta informātikas skolotāja izglītība. Rīgas Ukraiņu vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā, pieder zeme un ēkas Bauskā, kā arī 2009. gada izlaiduma vieglā automašīna «Subaru Forester».
 12. «Latvija pirmajā vietā».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 10. numuru Jana Renāte Bubinska.

  Jana Renāte Bubinska dzimusi 1997. gadā. 2017. gadā pabeigta Bauskas Valsts ģimnāzija, ikdienā pasākumu organizētāja un vadītāja.
 13. Konservatīvie.
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 7. numuru startē Juris Ludriķis, ar 11. numuru Austris Stankevics.
  Juris Ludriķis dzimis 1975. gadā. 1997. gadā Latvijas Universitātē ieguvis dabaszinātņu bakalaura grādu matemātikā, 1999. gadā – maģistra grādu ekonomikā. IK «Kobi» īpašnieks, SIA «Kobi Auto» valdes loceklis, a/s «Sinura Latvia» galvenais grāmatvedis un biedrības «Futbola klubs «Iecava»» valdes priekšsēdētājs. Īpašumā zeme un ēkas Iecavā un zeme Gailīšu pagastā. Uzrādīta īpašumā 1983. gada auto piekabe «MAZ» un 2005. gada motocikls «BMW». Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Latvijas Reģionu apvienības sarakstā, iegūstot desmito vietu.
  Austris Stankevics dzimis 2000. gadā. 2019. gadā pabeidzis Bauskas 2. vidusskolu, pašlaik students. Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Jaunās konservatīvās partijas sarakstā, iegūstot sesto vietu.
 14. Politiskā partija «Katram un katrai».
  115 kandidāti, neviens nav norādījis kā dzīvesvietu Bauskas novadu.
 15. «Progresīvie».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 14. numuru startē Arina Stivriņa. Partijā ļoti daudz Rīgas pārstāvju – Zemgales vēlēšanu apgabalā ir ļoti daudz rīdzinieku.
  Arina Stivriņa dzimusi 1977. gadā. Iegūti trīs maģistra grādi – 2012. gadā Rīgas Biznesa skolā uzņēmējdarbības vadībā, 2017. gadā Latvijas Universitātē tiesību zinātnēs, iegūstot jurista kvalifikāciju, un 2020. gadā Tartu Universitātē informācijas tehnoloģiju tiesībās. Vecākā juriste, datu aizsardzības un tehnoloģiju prakses grupas vadītāja, pašnodarbināta zvērināta advokāta palīdze SIA «Zvērinātu advokātu birojs «TGS Baltic»», vieslektore tiesību zinātņu katedrā SIA «Biznesa augstskola «Turība»». Pieder zeme un ēkas Iecavas pagastā, 2018. gada vieglā automašīna «Volkswagen». Uzrādītas parādsaistības 67 621 eiro.
 16. «Attīstībai/Par!».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 14. numuru startē Jānis Dūmiņš.
  Jānis Dūmiņš dzimis 1984. gadā. 2007. gadā Latvijas Kultūras koledžā ieguvis kultūras menedžera specialitāti. Bauskas novada pašvaldības iestādes «Bauskas kultūras centrs» direktors, Bauskas novada domes deputāts, biedrības «Par pozitīvu sabiedrību» valdes loceklis. Īpašumā uzrādīta 2006. gada vieglā automašīna «Volkswagen EOS». Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās «Latvijas attīstībai» sarakstā, iegūstot otro vietu.
 17. «Apvienība Latvijai».
  73 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 2. numuru Viola Ķikute.
  Viola Ķikute dzimusi 1979. gadā. 2021. gadā pabeigusi Vidzemes Augstskolu, iegūstot būv-darbu vadītāja specialitāti. SIA «Konstants» būvdarbu vadītāja palīdze.
 18. «Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 3. numuru Ingmārs Līdaka, ar 12. numuru Guntis Kalniņš.
  Ingmārs Līdaka dzimis 1966. gadā. 2004. gadā pabeidzis Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāti.
  Bauskas novada domes deputāts, Latvijas Zaļās partijas domes priekšsēdētājs, Zoodārza atbalsta biedrības valdes loceklis. Pieder īpašumi Vecumnieku pagastā un divi vieglie auto – 2005. gada «Mitsubishi Pajero Sport» un 2019. gada «Dacia Duster». Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Zaļo un Zemnieku apvienības sarakstā, iegūstot pirmo vietu.
  Guntis Kalniņš dzimis 1964. gadā. 1987. gadā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvis inženiera-mehāniķa specialitāti. Gunta Kalniņa zemnieku saimniecības «Gravas» īpašnieks. Bauskas novada domes deputāts, sociālās un veselības komitejas vadītājs, iepirkumu komisijas loceklis, nekustamo īpašumu atsavināšanas komisijas priekšsēdētāja vietnieks, politiskās partijas «Latvijas Reģionu apvienība» Bauskas nodaļas vadītājs. Īpašumā uzrādīta zeme un ēkas Vecumnieku pagastā, kā arī deviņi transportlīdzekļi. Kapitāla daļas minētas Bauskas rajona lauksaimniecības tehnikas, mašīnu un citu darbarīku kopīgas lietošanas un apkopes kooperatīvajā sabiedrībā «Arāji» un Vecumnieku kooperatīvajā krājaizdevu sabiedrībā. Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās Latvijas Reģionu apvienības sarakstā, iegūstot pirmo vietu.
 19. Politiskā partija «Republika».
  115 kandidāti, no Bauskas novada Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 1. numuru Normunds Barkāns, ar 14. numuru Sigits Macionis.
  Normunds Barkāns dzimis 1981. gadā. 2011. gadā Latvijas Universitātē pabeidzis «Vadzinību» programmu, 2018. gadā – «Projektu vadība». SIA «Empower» darbu vadītājs, IK «Garāža 600» īpašnieks, tūrisma pakalpojumu sniedzējs, politiskās partijas «Republika» valdes loceklis. Īpašumā būve Codes pagastā un divi dzīvokļi kopīpašumā Bauskā, 2020. gada motocikls «BMW R1250GS», auto piekabe, 2019. gada motocikls «Bombardier Outlander-570 XMR» un 1986. gada vieglā automašīna «LUAZ-969 M». Uzrādītas parādsaistības vairāk nekā 33 tūkstošu eiro apmērā. Startēja 2021. gadā pašvaldības vēlēšanās «KPV LV» sarakstā, iegūstot astoto vietu.
  Sigits Macionis dzimis 1972. gadā. 1989. gadā Valmieras 28. pilsētas profesionāli tehniskajā skolā ieguvis pavāra profesiju. Pašnodarbinātais. Īpašumā 1980. gada vieglā automašīna «Audi Coupe». Uzrādītas parādsaistības 16 tūkstošu eiro apmērā.

  * * *
  Sarakstos ir vairāki kandidāti, kurus asociē ar Bauskas novadu, bet kas kā dzīvesvietu uzrāda citus novadus vai pilsētas.

Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī.
Ilustratīvs foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

* Procentuālā attiecība «Precēti» neprecīzi norāda reālo precēto skaitu, jo pastāv iespēja nenorādīt savu ģimenes stāvokli. Kāpēc izvēlas nenorādīt savu ģimenes stāvokli, nav skaidrs, bet automātiski īsti precīzs šis rādītājs nav.
** Divu partiju pārstāvji izvēlējušies nenorādīt savu ģimenes stāvokli. Arī no partijas «Vienoti Latvijai» lielākā daļa izvēlējusies to nenorādīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Padomju laikos iegūtā augstākā izglītība ir 0 vērtība to var redzēt šos pavadītos 30.neatkarības gadus,Bauskas novada vadītājs arī ar augstāko padomju izglītību,rezultātu tagad redzat,valsti tādi paši vada un kur esam tikuši?

  3
  6
 2. Vai tad baušķiem jau nepietika ar vienu ievēlētu pamuļķi no nakstputna blēžu partijas?

 3. krutais kandidāts: piecas aptuveni 20 gadus vecas automašīnas. Deklarētas parādsaistības 15 tūkstošu eiro apmērā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.