Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Darbs tikai sākas

Redakcijas sleja

Foto – Kaspars Kalējs

Vēlēšanu novērotājiem 14. Saeimas vēlēšanu diena bija interesanta. Nepārtrauktas rindas, liela balsotāju kustība, bet galarezultātā izrādījās, ka vēlētāju skaits nemaz nav ļoti liels. Lai arī dažos Bauskas novada iecirkņos atnāca par apmēram 20 procentiem vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Iecirkņu darbiniekiem bija smaga diena, it īpaši Bauskā, Iecavā un Vecumniekos, kur rindas praktiski bija visu laiku. Nācās pārskaitīt tūkstošiem aplokšņu, balsošanas biļetenu, izpētīt katrā plusus un mīnusus. Dīvaina izjūta bija beigās konstatēt, ka reālais vēlētāju skaita pieaugums nemaz nav ļoti liels. Iespējams, kāds ar laiku izskaidros, kāpēc radusies izjūta, ka cilvēku politiskā aktivitāte ir ievērojami pieaugusi, jo statistikas dati parādīja, ka tikai papildu četri procenti.

Sava «darvas karotīte» jāiemet jaunās Centrālās vēlēšanu komisijas vadības medus muciņā – bija problēmas ar reģistrācijas sistēmām un iecirkņos, kur balsis bija nodotas glabāšanā, kavējās balsu skaitīšana pēc balsošanas beigām. Jācer, ka problēmas būs tikai šajās vēlēšanās, jo balsu skaitīšana ļoti ieilga.

Internetā parādījušies dīvānu «ekspertu» pārmetumi, ka viņi netic vēlēšanu rezultātiem. Paprasiet «ekspertiem», kurā iecirknī viņi sēdēja, cik pārkāpumus konstatēja un protokolus sastādīja, ka tagad var neticēt vēlēšanu rezultātiem? Novērotāji iecirkņos atradās līdz beigām, kas bija vēlu naktī vai otrā rītā, bet tagad te kādam, kurš nakti silti gultiņā čučēja, radušās «pamatotas aizdomas», ka rezultātiem nevar ticēt.
Noslēgumā jāsaka tas pats, ko teica Andris Bite, – tagad ar ievēlētajiem ir jāsāk strādāt, jo tas tā nedarbojas, ka ievēlēji, un viss – nākamā politiskā aktivitāte pēc četriem gadiem. Jāpanāk, lai piepilda solījumus, ieklausās vēlētājos un strādā mūsu labā.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.