Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par drošību un mieru

Redakcijas sleja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fonā skan radio, un dzirdu kāda intervējamā vīrieša sacīto: «Man ir ģimene, brīva valsts, veselība, darbs un mierīgas debesis virs galvas. Man taču pieder tik daudz!» To, cik daudz mums patiesībā pieder, manuprāt, tieši pašlaik varam novērtēt vislabāk. Tagad, kad redzam un dzirdam, kas notiek Ukrainā un Krievijā…

Šajā situācijā man patiešām ausīs griežas pirmsvēlēšanu gaudas, ka «iet uz vēlēšanām nav jēgas, manai balsij tāpat nebūs nozīmes, viss jau izlemts…» Kur viss patiešām izlemts, mēs redzējām tā sauktajā referendumā Krievijas okupētajās teritorijās Ukrainā – okupantu armijas kareivji iesoļo balsošanas iecirkņos un cītīgi velk ķekšus par pievienošanos Krievijas Federācijai, balsošanas komisijas locekļi ar kastēm un bruņotu vīru pavadībā braukā pa mājām, balsošana notiek pagalmos uz celmiem, kāpņu telpās. Jau pirms referenduma okupantu ieceltie vietvalži ziņoja par zināmo rezultātu – pievienošanos Krievijai. Lūk, tur viss izlemts un pilsoņu dalība vēlēšanās tiešām bezjēdzīga!

Neapstrīdami, Latvijā un mūsu Bauskas novadā ir daudz problēmu – piemēram, gadu desmitiem apvedceļš pilsētai tik solīts tiek, uz Bausku pārcēlos 1982. gadā, tad jau cieši solīja, ka pēc dažiem gadiem obligāti to izbūvēs. Vecumniekos ezers izžūst, mēnešiem nevar 250 metru cauruli nomainīt. Neizdarību netrūkst, tomēr nenoliegsim, ka ar pilsonisko iniciatīvu arī daudz pozitīvu pavērsienu un problēmu risinājumu, ko panākusi tieši iedzīvotāju iesaistīšanās. Kaut vai ceļa posms līdz Jaunsaulei bez bedrēm, jo vietējie ļaudis neatlaidīgi pieprasīja to salabot, pat uz ceļa mītiņojot. Ar katru gadu pa kripatiņai labāk.

Kaut ko panākt Saeimas sastāvā var tikai tie, kuri aiziet uz vēlēšanām. Viens nu ir neapstrīdams – ja nepiedalās, tad noteikti neko nevar ietekmēt.

Rīt balsosim par 14. Saeimu tā, lai joprojām mums drošība un mierīgas debesis virs galvas!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.