Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Problēmu un iespēju netrūkst

Bauskas novada domei nu jau par tradīciju ir kļuvis deputātu izbrauciens pa novadu pēc domes sēdes. Šoreiz deputātu ceļš veda uz Sviteni, Mežotnes baznīcu, Pilsrundāli, Saulaini, Cerauksti, Mūsas ciemu un noslēgumā uz Bausku.

Braucienā, kas notika 28. jūlijā, devās lielākā daļa deputātu. Skatāmās problēmas bija gana aktuālas – ievilkušies būvdarbi, nākotnes plāni un idejas, kuras varbūt kaut kad varētu izdoties īstenot. Bija savi atklājumi un pārsteigumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plāno dzīvojamās ēkas pārbūvi
Vispirms bija brauciens uz Sviteni pa asfaltēto ceļu. Izrādās, ka var būt arī laba dzīve pierobežā, ja ir sakārtota infrastruktūra. Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš pastāstīja, ka kopš asfalta izbūves Svitenē pieaudzis iedzīvotāju skaits un tas arī būtiski uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti – nav vairs jākratās pa zemes ceļu, kurš ziemas periodā brīžiem bija praktiski neizbraucams.

Ciemā pašlaik viena no problēmām ir Svitenes muižas kungu mājas jumta pārbūve, kas kavējas, kā arī deputāti apskatīja turpat blakus esošo potenciālo pārbūves projektu – bijušo skolotāju māju. Pašlaik tur apdzīvots salīdzinoši mazs skaits dzīvokļu, bet, ja izdosies pieteikties reklamētajā valsts dzīvokļu programmā, tad novads varētu iegūt pārbūvētu māju sociālajiem dzīvokļiem, kam pieprasījums ir vienmēr.

Svitenes bijušajā skolotāju mājā nākotnē varētu izbūvēt sociālos dzīvokļus.

Pārsteidzošā baznīca
Nākamā pietura sagādāja pārsteigumu – gandrīz jau pabeigtā renovācija Mežotnes baznīcā. Šeit gan galvenais uzsvars ir uz nākotnes projektiem – potenciālo mācītāja muižas un pagrabu rekonstrukciju, iekļaujot tos senvietas ansamblī. Bija arī iespēja ieiet baznīcas telpās, kuras pārsteidza ar plašumu un izbūves īpatnībām, kā arī skatīt tornī esošo Mežotnes pilskalna un senpilsētas apmetnes maketu. Mežotnes pilskalna kompleksa apsaimniekotājs Kristaps Zēbergs sarunās ar deputātiem pieminēja nākotnes plānus gan baznīcas, gan kompleksa attīstībai, aprakstot plānotās ieceres un demonstrējot paveikto.

Turpinājumā deputāti devās uz Pilsrundāles ciemu, kur A. Sietiņš demonstrēja topošo Avotu māju kompleksu, kur paredzēta dažādu ēku izbūve, saistīta ar tūrismu. Problēmas šeit bijušas gan ar būvniecību, kad bija nepieciešams praktiski pārprojektēt pamatus, gan arī ar potenciālo apkuri – sākumā bija plānots atvilkt gāzes vadu no pils, bet pēc pēdējām izmaiņām domā kurināt ar šķidro gāzi, netālu izvietojot šķidrās gāzes uzglabāšanas tvertnes.

Mežotnes baznīcai tagad nepieciešams iegādāties aprīkojumu.

Saulaines stadions
Par apkuri atkal runāja Saulainē. A. Sietiņš atzina, ka notiek pārrunas ar a/s «Gaso» par gāzes līguma laušanu. Ja panāks vienošanos, tad apkuri varētu nodrošināt ar sašķidrināto gāzi. Bija iespēja no ārpuses apskatīt arī «Kreimenes», bijušās Saulaines profesionālās vidusskolas kopmītņu ēku, kuru novada vadība cer pārbūvēt, iegūstot 95 vienistabas un divistabu dzīvokļus, kas būtu noderīgi ļoti daudzās situācijās un atrodas pavisam tuvu pilsētai.

Deputātiem parādīja arī Saulaines stadionu, tas gan vecs, bet raisīja pārsteigumu gan ar plākšņu segumu, gan labo novietojumu un sava laika arhitektūras risinājumiem. Deputāti atzina, ka nākotnes investīciju plānos ir vērts padomāt par stadiona rekonstrukciju, bet nepieciešams pamatojums, kas un cik lielā apjomā stadionu izmantos.

Saulaines stadions ir pilna apļa 400 metru stadions, klāts ar savulaik modernajām gumijas plāksnēm.

Celiņu segums
Stafeti pārņēma Bauskas novada apvienības pārvaldnieks Aleksandrs Gurkovskis, kurš deputātus veda uz Ceraukstes pagastu. Šeit aktuālās tēmas saistītas ar bērnudārziem, par tām informēja Griķu pamatskolas direktore Daiga Vīlipa. Vispirms uzmanību pievērsa Ceraukstes pirmsskolas izglītības iestādes «Dzirnaviņas» aizmugures daļai, kur sabrucis asfaltētās takas pārklājums, kuru nepieciešams nomainīt. Galvenā problēma – kanalizācijas akas šajā teritorijā, un ko ar tām darīt. Deputāti solīja risinājumu.
Otra problēma bija salīdzinoši gan vienkāršāka, gan sarežģītāka. Mūsas ciema pirmsskolas izglītības iestādē «Mūsa» atrodas gan bibliotēka, gan doktorāts, kuram vajag atsevišķu ieeju. D. Vīlipa demonstrēja potenciālo ieeju – nepieciešams izzāģēt dažus krūmus un izņemt kādu apzaļumojuma daļu, un nobruģēt taku. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks gan atzina, ka risinājums varētu būt vienkāršāks nekā sākumā iezīmēts. Turklāt potenciālajā maršrutā ir savulaik asfaltēts, bet ar sūnām aizaudzis segums – iespējams, ka tas ir pietiekami labs, lai uzklātu asfalta kārtu un taka būtu gatava. Arī šo jautājumu deputāti apsolīja risināt.

Daiga Vīlipa demonstrē potenciālo vietu, kur varētu vest taka uz bibliotēku un doktorātu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.