Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Domē apstiprināti jauni pašvaldības
apbalvojumi

Bauskas novada domes novembra sēdē apstiprināti jauni pašvaldības apbalvojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Juris Krievs.
Foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

Nesen, 25. novembrī, pieņemtais nolikums «Par Bauskas novada pašvaldības apbalvojumiem» paredz izveidot jaunus apbalvojumus – godazīmi «Zelta Ozols», apbalvojumu «Novada gada cilvēks», Bauskas novada pašvaldības godarakstu un atzinības rakstu.

Godazīmi un apbalvojumu «Novada gada cilvēks» var piešķirt tikai tad, ja Bauskas novada apbalvojumu komisija deviņu cilvēku sastāvā balsojusi vienprātīgi.

Bauskas novada domes deputāts, apbalvojumu komisijas priekšsēdētājs un nolikuma izstrādātājs Juris Krievs «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka ierosinājums par nosaukumu «Zelta Ozols» nāca no Rundāles puses. «Gribējām atrast ko vienojošu visam novadam un Zemgalei, tādēļ apstiprinājām šo priekšlikumu. Deputātiem nolikums bija atvērts trīs mēnešus, un nevienam iebildumu nebija. Grēks būtu teikt, ka nolikumu izstrādāt bija sarežģīti, arī no iedzīvotājiem pretestības nebija,» atklāja Juris Krievs, «mans ierosinājums bija deviņu cilvēku komisija, kur no katra bijušā novada darbojas divi cilvēki, bet no Bauskas novada trīs. Ir izdevies, visi novadi ir pārstāvēti. Galvenā doma bija, lai komisijā ir cienījami cilvēki, kuri zina ļaudis savā novadā un apkaimē.»

Juris Krievs par augstāko apbalvojumu un to piešķiršanu, ja ir vienprātīgs komisijas lēmums, saka tā: «Šis vienbalsīgums izveidots, lai šiem apbalvojumiem veidotos «siets» un tas nedevalvētos. Visi mēs strādājam un saņemam algu, bet šie tomēr ir augstākie apbalvojumi, kurus nepiešķir tikai tāpēc, ka, piemēram, Jurim Krievam aprit apaļa jubileja. Tos piešķir par darbiem. Otrs jauninājums ir, ka šos augstākos apbalvojumus pasniegsim divas reizes gadā – 4. maija svētkos un 18. novembrī.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.