Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

KOMENTĀRI: Bauska – bez svētku noformējuma

Kā raisīt gaismu pilsētā, novadā, katram sevī?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ALEKSANDRS GURKOVSKIS, Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs

Aicina iedzīvotājus ar idejām
– Nesen ir izveidota jauna iestāde – Bauskas apvienības pārvalde, un nepieciešams to iedarbināt. Skaidrs, kādi līdzekļi būs pieejami arī pilsētas dekorēšanai svētkos. Ja tas ir baušķeniekiem svarīgi, tad nauda tam tiek plānota. Jautājums, cik daudz varēsim nākamgad atļauties.

Aicinu iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas, māksliniekus nākt ar idejām nākamajam gadam, kā uzpost Bausku. Apvienības pārvalde ir domāta, lai vairāk ar saimnieciskām funkcijām nodarbotos. Ja cilvēkiem ir idejas, kā attīstīt šo jomu, tad ir aicināti man zvanīt vai rakstīt. Uzreiz milzīgus līdzekļus ir grūti plānot. Mums jau pašreiz ir jāskatās, kur nākamgad budžetu varam samazināt. Visu darām prātīgi, skaidrs, ka visu uzreiz apsolīt nevarēsim.

Mēs uz šo problēmu reaģēsim, bet aicinu to darīt ar priekšlikumiem, ne pārmetumiem. Tā ir vienkārša komunikācija, dialogs starp cilvēkiem. Citas pilsētas ar to pozitīvo pieredzi svētku sagaidīšanā ir piemēri, uz ko mums tiekties. Par šo problēmu runāsim ar mūsu arhitektiem, kultūras centra darbiniekiem.

ZANE CIRĪTE, centrālās administrācijas «Ogres novada pašvaldība» preses sekretāre

Ogrē – ik gadu ar jauniem pārsteigumiem
– Ogre jau ir nodēvēta par Latvijas «Ziemassvētku pilsētu». Pilsēta kļuvusi ievērojama ar ambicioziem gaismas objektiem, ko lielā mērā ar savu iniciatīvu un bagātīgajām iecerēm sekmējis tieši Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Iepriekšējos gados iegādātās dekorācijas tiek rūpīgi glabātas un re-staurētas, ik gadu esošo klāstu papildinot ar jauniem elementiem. Ziemassvētku dekorācijās ietvertas dažādas latvju rakstu zīmes un simbolika, rotājumos caurvijas arī vēsturiski notikumi, piemēram, iespaidīgais gaismas objekts – kādreizējās Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete, kuras bērnība tiek saistīta ar Ogres apkaimi. Arī šogad svētku noskaņu papildina mirdzoši eņģeļi baznīcu tuvumā, simboliski veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem un cilvēku dvēselēm. Gan karieti, gan eņģeļus veidojusi Ziemassvētku rotājumu darbnīca «December design».

Pilsētas centrā uzmanību jau vairākus gadus piesaista Kristus dzimšanas ainiņa, kas ir interesanta gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gādājot par svētku noskaņu visa apvienotā novada teritorijā, ne tikai pilsētā, šogad svētku rotājumi izmaksājuši 180 000 eiro.

ĒRIKA PULKSTENE, psiholoģe Bauskā

Vairot sevī iekšējo gaismu
– Ir atkal iestājies gada tumšākais laiks… Diena ir īsa, saules maz, pasauli un ikdienas dzīvi ir mainījis vīruss. Grūti atrast prieku ikdienā un jēgu dzīvei kopumā. Tā ir jautājuma viena daļa. Otra daļa ir tā, ka gadalaiki mainās, un dabas ritmi dod drošības izjūtu un mieru.

Šis ir jau otrais rudens, kad mūsu dzīve ir kardināli mainījusies, jāpieņem nopietni lēmumi veselības un darba sakarā. Šīs ir nopietnas grūtības daudzu cilvēku dzīvē. Tomēr izvairīties no grūtībām nozīmē izvairīties no dzīves. Tāpēc mēģinām tās pārvarēt, mainot savus paradumus un ierasto dienas kārtību – daudzi pievērsušies sportiskām aktivitātēm, iesaistījušies labdarības pasākumos, vairāk laika pavada kopā ar ģimeni. Iededzam lampiņas, gribam apskatīt izgaismotos vides objektus, kas uz mirkli iepriecina dvēseli. Skumjāk ir, ja šādu izgaismotu objektu nav.

Bet daudz būtiskāk pašlaik ir pavaicāt sev – ko es varu iemācīties no šīs situācijas? Kādas ir manas prioritātes? Kas joprojām mani aizrauj un iepriecina? Šis tiešām ir vērtību pārvērtēšanas laiks, un ārējie stimuli ir tikai īslaicīgs plāksteris… Es aicinātu vairot sevī iekšējo gaismu – saticību, mīlestību un savstarpēju atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Uzrunāja Rusiņa komentārs, pilnībā atbalstu. Kam vajadzīga pagasta pārvaldniece, kura pati nespēj vadīt automašīnu un mēs, nodokļu maksātāji, vēl uzturam viņas šoferi gadu gadiem. Konkrēti Skaistkalnes pagasta pārvaldniece.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.