Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nosaukti pirmie plānotā Bauskas novada 2022. gada budžeta dati

Šonedēļ Bauskas novada domes komiteju sēdēs skata novada 2022. gada budžeta projektu. Pozitīvā ziņa – izskatās, ka reformas rezultātā tiešām izdevies ietaupīt uz vadības rēķina – apmēram 660 tūkstošus eiro. Tomēr iezīmētajā projektā ir deficīts, kas nozīmē, ka ne visu paredzēto iekļaus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja Ilona Spurķe domes izglītības, kultūras un sporta komitejā 12. janvārī deputātus informēja par topošo Bauskas novada budžeta projektu. Kopējie resursi budžeta izdevumu segšanai ir 77 426 776 eiro, bet plānotie izdevumi – 77 468 135 eiro, kur starpība ir apmēram 144 tūkstoši eiro. Turklāt pastāv vēl dažas izdevumu pozīcijas, par kurām deputātiem būs jālemj.

Vēlas izlīdzinājumu
Liela optimisma par jauno budžeta projektu nebija. «Jāpatur prātā arī tas, ka iesniegti papildu pieprasījumi jaunajām institūcijām, jārod līdzfinansējums ES projektiem. Rezerves fondam ieplānoti 400 tūkstoši eiro,» informēja I. Spurķe.
«Uz kopējā budžeta fona tas nav daudz. Būs ļoti saspringti. Budžeta izdevumi ir plānoti lielāki nekā ieņēmumi. Tas nozīmē, ka vajadzēs kaut ko mazināt,» atzina izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks.

Aktīvākās diskusijas bija saistītas ar jautājumiem par vienādiem atalgojumiem un vienādām izmaksām. Piemēram, 2022. gada budžeta projektā ir iestrādātas skolēnu ēdināšanas finansējuma atšķirības starp pagastu apvienībām, par ko nebija apmierināti deputāti. Deputāts Juris Krievs sacīja, ka atšķiras uzstādījumi Rundāles un Iecavas apvienībās. Deputāti Inita Nagņibeda, Rihards Melgailis un Raitis Ābelnieks piekrita, ka novadā jābūt vienādiem nosacījumiem skolēnu ēdināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Jāpatur prātā, ka mums ir mīnus 144 tūkstoši eiro, un tas pašlaik ir galvenais jautājums,» komentēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Lai arī ir jomas, kur atvēlētais finansējums samazinājies, tomēr citās tas pieaug – gan izglītības, gan sociālajai jomai šogad atvēlēts par apmēram četriem miljoniem eiro vairāk nekā 2021. gadā.

Neapmierina tāme
Par attiecīgās komitejas jautājumiem – izglītību, kultūras, sporta, labklājības un jaunatnes jomu – informēja izglītības, kultūras, sporta un labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa. Piedāvāto prezentāciju deputāti novērtēja kā labu, bet ar budžeta tāmi nebija apmierināti.

«Labāk būtu, ja varētu redzēt arī iepriekšējā gada izpildi,» uzsvēra R. Ābelnieks. «Strādājam dažādās sistēmās, notiek grāmatvedības datu precizēšana. Katra aile ir roku darbs, kur no dažādām sistēmām datus liek kopā,» atbildēja Indra Latviete, ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Manā skatījumā daudz pietrūkst. Neredzam, kā apgūti līdzekļi, kur tā nauda paliek. Mums Vecumnieku novadā bija tā, ka nauda nebija jāiztērē gada beigās, nākamajā gadā pārceļot uz nākamā gada budžetu. Ja šādi gribam kā deputāti apstiprināt budžetu, pietrūkst sadaļas, lai varētu spriest, vai visā novadā ir principi ievēroti – izlīdzinātas algas tautas namiem, bibliotēkām un citur, nav skaidrs, vai vienlīdz attiecamies pret šīm lietām – darbinieku algām, kolektīvu uzturēšanu un tamlīdzīgi. Vienā «palagā» salikts – nezinu, cik ilgā laikā var izvērtēt,» tā deputāts Rihards Melgailis.

Aicina netērēt laiku
Bija arī ierosinājumi prasīt, vai iestāžu vadītāji nevēlas paust kādu vārdu par topošo budžetu. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis sacīja, ka līdz šim ir ieguldīts liels darbs budžeta plānošanā un šādas aktivitātes vienkārši ievilktu laiku.

«Iestāžu ir daudz, tāmes esam izskatījuši darba grupās ļoti detalizēti, uzaicinot arī iestāžu vadītājus. Direktori var atbildēt uz jautājumiem, ja esat iepazinušies ar tāmēm. Nav laika ar visiem runāt. Budžets pārsniedz 70 miljonus, ja katru tāmi gribam kopā izskatīt, tad aizies pusgads. Trīs nedēļas esam tērējuši šim pasākumam, skatot visas tāmes. Konkrētās tāmes nevienā citā komitejā vairs neskatīs. Arī finanšu komitejā nevarēs visu jomu tāmes skatīt cauri. Tas ir vienkārši nereāli,» tā A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātus gan tas neapmierināja, jo ar visu budžeta projektu piedāvāja deputātiem iepazīties tikai iepriekšējā vakarā. «Mēs nevarējām paspēt vienā vakarā visas tāmes izskatīt!» sašutusi bija I. Nagņibeda. Pēc šī komentāra A. Okmanis piekrita, ka var par atsevišķiem jautājumiem runāt Bauskas novada deputātu tikšanās reizē 17. janvārī, kad deputāti rīko kopēju tikšanos pirms finanšu komitejas sēdes. Arī citās komitejās deputāti pauda, ka jautājumus varētu skatīt šajā neoficiālajā tikšanās reizē. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks rosināja veidot rakstisku jautājumu sadaļu, kur administrācijas pārstāvji publicētu atbildes. Šim variantam piekrita arī I. Latviete.

Ar pausto tomēr palika neapmierināts R. Melgailis: «Man tāpat nepalika skaidrs, kā izvērtēt, vai ir vienāda attieksme visā novadā.»

Deputāti šonedēļ budžetu skatīja arī sociālajā un veselības komitejā un vides un attīstības komitejā, kā arī nākamnedēļ, 20. janvārī, skatīs Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada plānotie 2022. gada budžeta dati, skatīti izglītības, kultūras un sporta komitejā 12. janvārī. Publicētie dati ir provizoriski un, visdrīzāk, Bauskas novada domes sēdē 27. janvārī apstiprinās budžetu ar izmaiņām šajos datos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pamatbudžeta izdevumi 2021. gadā un plānotie izdevumi 2022. gadā.

Avots: Bauskas novada dome

Bauskas novada 2022. gada budžeta prognozējamie ieņēmumi un izdevumi.

Avots: Bauskas novada dome

Bauskas novada 2022. gada budžeta izdevumu sadalījums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Avots: Bauskas novada dome

Nodokļu ieņēmumi (eiro) (48,8 procenti no kopējiem ieņēmumiem).

Avots: Bauskas novada dome

Pamatbudžeta ieņēmumi (eiro).

Avots: Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Var jau skaisti rakstīt, ka uz vadības dienestiem ir ietaupījums, bet vai tas ir ieskaitot plānotās institūcijas un jaunos amatus? Bet ja papētam pozīcijas, ekonomiskai darbībai – 4,2 milj., tas nozīmē mazāk sakārtotas infrastruktūras un citu aktivitāšu, kas vistiešāk attiecas uz novada iedzīvotājiem. 🙁

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.