Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Slīkstošie ideāli

Pašvaldības deputāti nāca celt ko gaišu un spožu – pēc novadu reformas veicināt attīstību, bet izrādījās, ka naudas vienalga nav, viss kļūst dārgāks, un labāk nekļūst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba būs daudz – skaidrs, ka būs parādi pašvaldības kapitālsabiedrībām, pieaugs jau iesākto un plānoto būvju izmaksas.

Aizkustinoši uz šī fona izskatās Bauskas novada pašvaldības investīciju plāns turpmākajiem astoņiem gadiem, kur katru gadu plānots ieguldīt aptuveni 30 miljonus eiro. Piemērots administratīvi teritoriālās reformas idejai, pirms kuras īstenošanas stāstīja, ka naudas būs vairāk, iespēju arī. Cik var saprast, tam noticēja arī deputāti. Ne velti, apspriežot Bauskas novada budžetu, bija izbrīnīts jautājums: «Kur paliek attīstība?» Varbūt turpat, kur enerģijas cenu kāpumā «noslīkst» ideāli par to, kā tagad deputāti strādās, lai veicinātu labklājību un ieviestu modernas idejas, kamēr patiesībā, kā izskatās, tuvākie divi gadi paies ļoti skarbā cīņā ar nabadzību un iedzīvotāju neapmierinātību.

«Uz ideāliem balstītā cerīgā attīstības plānošana pamazām
slīkst izmaksu dārdzībā.
»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja kādam šķiet, ka nu nākamgad noteikti kļūs labāk, tad jāatgādina, ka mēs dzīvojam globālā pasaulē. Šogad valdība aizņēmās apmēram 1,5 miljardus eiro, lai īstenotu priekšvēlēšanu solījumus, tai skaitā Jaunās konservatīvās partijas solīto – palielināt slieksni, no kura rēķina iedzīvotāju ienākuma nodokli. Pašvaldībām šogad zaudēto sedz no budžeta, bet, ja nākamgad Eiropas Savienība neļaus tā aizņemties, arī valdībai vairs nebūs naudas, ko kompensēt pašvaldībām. Un tad būs vistiešākais jautājums par pašvaldību izdzīvošanu, nevis attīstību.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par saturu atbild SIA «Bauskas Dzīve».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.