Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

4 veidi, kā uzlabot savu finansiālo situāciju

Ja saprotat, ka ir pienācis laiks uzlabot savu finansiālo situāciju, tad šī ir īstā vieta, no kuras sākt. Lai arī kāda būtu Jūsu šī brīža situācija, pat veicot nelielas pārmaiņas, ar laiku piedzīvosiet pozitīvas izmaiņas. Ar ko sākt? Kā neapstāties pusceļā? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Ko nozīmē finansiālā stabilitāte?

Finansiāla stabilitāte ir tad, kad Jums ir kontrole pār savām finansēm. Tas nozīmē, ka:

  • Jūs spējat savlaicīgi un pilnā apmērā segt savas kredītsaistības;
  • Jums ir uzkrājums neparedzētām situācijām;
  • Jūs neaizņematies naudu, lai atmaksātu savus rēķinus;
  • Varat atļauties vēlamo dzīvesveidu.

Esošās situācijas apzināšanās ir pirmais solis ceļā uz izmaiņām.

Kā uzlabot finansiālo situāciju?

Neatkarīgi no šī brīža apstākļiem, Jūs varat tos mainīt. Kā? Sekojiet tālākajiem padomiem!

1.     Samērojiet ienākumus ar izdevumiem

Pārskatiet savus izdevumus un ienākumus, lai pārliecinātos, ka tie ir samērīgi. Ideālā gadījumā ienākumiem jābūt lielākiem par izdevumiem, lai Jūs varētu veidot uzkrājumu. Ja tā nav, pārskatiet savus naudas tērēšanas paradumus, kā arī meklējiet iespēju palielināt ienākumus.

2.     Izmantojiet budžeta plānošanas aplikāciju

Lai sekotu līdzi savai naudas plūsmai, noderēs kāda no speciāli šim mērķim izveidotajām mobilajām aplikācijām. Daļai no tām pieejamas bezmaksas versijas, kā arī dažādas funkcijas, ko ir ērti pielāgot savām vajadzībām.

3.     Atmaksājiet kredītus

Ja Jums ir aktīvas kredītsaistības, to atmaksu nosakiet kā prioritāti. Gadījumā, ja ir noformēti vairāki kredīti pie dažādiem aizdevējiem, noderēt var pārkreditācija – vairāku kredītu apvienošana vienā. Šādu pakalpojumu piedāvā vairāki finanšu pakalpojumu sniedzēji, piemēram, VIASMS.lv.

4.     Veidojiet uzkrājumu

Vēl viens ļoti svarīgs solis ir uzkrājuma veidošana. Laba iespēja ir pieslēgt automātisko maksājumu internetbankā, lai nodrošinātu to, ka krājkonts tiek regulāri papildināts.

Nav jābaidās no tā, ka sākumā iespējams atlikt tikai nelielu summu. Mazas, bet regulāras iemaksas krājkontā ilgtermiņā nesīs ievērojamu rezultātu. Galvenais ir saglabāt motivāciju un turpināt iesākto.

Vieglāk ir naudu sakrāt tad, ja ir konkrēts mērķis. Ja vēlaties izveidot uzkrājumu neplānotiem izdevumiem, nosakiet vēlamo summu un laika posmu, kurā to plānots sakrāt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.