Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

5 padomi, izvēloties savu pirmo auto

Searching for Cars, Choose Your Car, Looking For Car Selling Icon, Magnifying Glass Search Car

Esat nolēmis iegādāties savu pirmo auto? Apsveicam – tas ir liels un atbildīgs solis! Varētu likties, ka sarežģītākais auto iegādē ir nepieciešamo finanšu iegūšana, tomēr patiesībā sarežģītākais ir pats pirmā auto iegādes process,kad nākas apdomāt un izanalizēt daudz un dažādus faktorus. Turklāt, bieži vien auto iegādes procesā mēdz atklāties, ka izvēlēties savu pirmo auto ir sarežģīti ir arī tad, ja sapnis par savu auto ir sen lolots un liekas, ka ir apdomāts ikviens sīkums.

Mēs Jums palīdzēsim pieņemt labāko lēmumu un nepiedzīvot vilšanos – esam apkopojuši 5 padomus, kas palīdzēs izvēlēties pirmo automašīnu!

5 noderīgi padomi, izvēloties savu pirmo automašīnu

1.    Nosakiet budžetu!

Lai vai kā mēs to nevēlētos atzīt, vairumā gadījumu mūsu iespējas ir atkarīgas tieši no finansēm. Izvēloties pirmo automašīnu, sākumā vajadzētu noteikt sev pieejamo budžetu atkarībā no finansiālās situācijas – pirmā auto iegādei iesaka veltīt ne vairāk kā 3-4 mēnešalgas, jo tieši pirmais auto ir tas, kas palīdzēs saprast, ko Jūs patiesi vēlaties. Atbilstoša budžeta noteikšana palīdzēs ietaupīt laiku, jo, apskatot variantus, uzreiz varēsiet ”atmest” tos variantus, kas neatbilst Jūsu finansiālajām iespējām, kā arī palīdzēs izvairīties no finansiālā sloga pēc automašīnas iegādes. 

Nezināt, kā noteikt atbilstošu budžetu pirmā auto iegādei? To iespējams izdarīt, veicot šos divus vienkāršos soļus:

  1. Apkopojiet savus ienākumus un izdevumus! Aprēķinā iekļaujiet visus ienākumus, kā mēnešalga, stipendijas, pabalsti utt., kā arī izdevumus, kā mājokļa maksājumi, ikmēneša rēķini, kredītmaksājums, transports, pārtika, izklaides utt. 
  2. Salīdziniet visus savus ienākumus ar visiem saviem izdevumiem! Starpība ir summa, ko varat veltīt auto uzturēšanai mēnesī. Atcerieties, ka vienmēr var rasties neparedzēti papildu izdevumi, tādēļ 20% no starpības vajadzētu atlikt drošības spilvena izveidei. 

Lieliski, ja nepieciešamo summu esat iekrājis, savukārt, ja auto iegādei izmantosiet aizdevumu, kā patēriņa kredīts vai auto kredīts, jau laicīgi noskaidrojiet savas iespējas! Atcerieties, ka aizdevums ir ļoti nopietns lēmums, kas rūpīgi jāapdomā. 

2.    Definējiet savas vajadzības!

Jāņem vērā, ka auto ir liels pirkums, kas tiek veikts aptuveni reizi 5-10 gados, tādēļ, domājot par pirmā auto iegādi, svarīgi ir definēt savas vajadzības. Apdomājiet – kādēļ Jūs nolēmāt iegādāties auto un kādiem mērķiem tas galvenokārt būs kalpos? Apdomājiet katru mazāko detaļu, piemēram: 

  • Vai Jums ir liela ģimene? Tad Jums var būt nepieciešams auto ar vairāk sēdvietām.
  • Vai Jūs regulāri pārvadājat bagāžu? Tas Jums var būt nepieciešams auto ar lielu bagāžas nodalījumu.

Šajā gadījumā svarīgi ir nodalīt vajadzības no vēlmēm – vajadzības ir tas, bez kā nevarat iztikt, savukārt vēlmes ir Jūsu iegribas, kā piemēram auto krāsa. Biežāk pieļautā kļūda, iegādājoties pirmo auto – tiek izvēlēts auto ar pārāk daudz funkcijām, kas netiek lietotas, tādējādi tiek pārmaksāts. 

3.    Veiciet rūpīgu izpēti!

Kā pirmo auto iesaka labāk izvēlēties nevis jaunu auto, bet gan lietotu auto, un tādā gadījumā pastāv divas iespējas, kur un kā izvēlēties savu auto: no privātpersonas vai arī auto laukumā jeb placī. Ir vērts arī izskatīt iespēju iegādāties lietotu auto no ārzemēm

Lai spētu iegādāties tādu auto, kas pēc iespējas atbilst iepriekš definētajām vajadzībām, ir svarīgi regulāri sekot līdzi piedāvājumiem – jāņem vērā, ka lietotas automašīnas tiek pārdotas vienā eksemplārā, tādēļ, ja kāds piedāvājums Jūs ieinteresējis, jārīkojas ātri! Tomēr gala lēmumu nevajadzētu pieņemt ātri! Izvēlētais auto ir rūpīgi jāizanalizē, izpētot ne tikai paša auto tehnisko un vizuālo stāvokli, bet arī pārdevēju. Laba doma ir nogādāt auto pie speciālista, kur tam tiek veikta diagnostika. Bet, ja izpētes procesā kaut nedaudz šaubāties – noteikti neriskējiet! 

4.    Salīdziniet dažādus variantus!

Lai spētu izvēlēties labāko no variantiem, salīdziniet dažādus variantus! Auto nav mazs pirkums, tādeļ nekādā gadījumā nesteidzieties iegādāties pirmo automašīnu, kas Jums iepatikusies – uztraukums par to, ka kāds paspēs iegādāties izvēlēto automašīnu pirms Jums, mudinās pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kas vēlāk var radīt nepatīkamus pārsteigumus!

Lai salīdzināšana būtu vienkāršāka, apkopojiet visus interesējošos variantus vienkopus, kaut uz papīra lapas, aprakstot gan katra varianta priekšrocības, gan trūkumus. Pēc tam salīdziniet katru faktoru – ne tikai cenu, bet arī tehniskos defektus, kāds ir degvielas patēriņš, aprīkojums, funkcijas utt. Pēc dažādu variantu salīdzināšanas ir iespējams, ka beigās izvēlaties pilnīgi citādāku auto nekā sākotnēji plānojāt. 

Ja pats neorientējaties auto pasaulē, dažādu variantu salīdzināšanas procesā būs noderīgi konsultēties ar speciālistu vai gluži vienkārši Jūsu paziņu, kurš šajā jomā ir zinošs un kuram ir pieredze ar auto iegādi. Šis cilvēks zinās gan to, kam pievērst īpašu uzmanību, gan to, kādas kļūdas nepieļaut, kā arī pārdevēju viltības, lai pārdotu automašīnu izdevīgāk. 

5.    Apskatiet auto vēsturi!

Lai pirmā auto iegāde neradītu pamatīgu vilšanos, par to vajadzētu noskaidrot vairāk – kad izvēlēts un apskatīts variants, kas varētu būt īstais, apskatiet izvēlētā auto vēsturi! Vēstures apskatīšanai Jums būs nepieciešams automašīnas VIN numurs, kurš katrai automašīnai ir unikāls. Lai būtu drošs, ka zināt pareizo VIN numuru, palūdziet pārdevējam to nofilmēt vai labākajā scenārijā, apskatot izvēlēto auto klātienē, atrodiet to pats! Pretējā gadījumā pastāv risks, ka Jums tiek iedots tāda paša modeļa VIN numurs, tikai labākā tehniskā stāvoklī, tādējādi maldinot Jūs par izvēlētās automašīnas tehnisko stāvokli.

Pastāv divi veidi, kur un kā pārbaudīt auto vēsturi: bezmaksas un maksas rīkā. Ja iespējams, mēs iesakām izvēlēties tieši maksas rīku, kā autoDNA, kur par lietotu auto būs pieejama daudz detalizētāka informācija, kas var palīdzēt atklāt slēptos defektus.

Pirmās automašīnas izvēle un iegāde nav vienkāršs uzdevums, taču ceram, ka augstāk apkopotie padomi palīdzēs Jums saprast, kā izvēlēties auto, tādējādi spējot pieņemt labāko lēmumu. Lai izdodas! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.