Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

5 padomi personīgā budžeta plānošanā

Finansiālā drošība un stabilitāte ir svarīga ikvienam, īpaši šajos ekonomiskajos apstākļos. Viens no pamatnoteikumiem, lai veiksmīgāk pārvaldītu personīgās finanses, tostarp izvirzītu un sasniegtu finanšu mērķus, ir budžeta plānošana.

Citiem vārdiem sakot, budžets ir plāns ikviena saņemtā eiro izlietošanā. Tas ir efektīvs instruments, kā mazināt nedrošības sajūtu un sasniegt lielāku finansiālo brīvību.

Budžeta plānošanas process

Vispirms ir jāapzinās savi ikmēneša ienākumi. Ja summa katru mēnesi ir vienāda, tas ir vienkāršs uzdevums. Savukārt, ja ienākumu apmērs atšķiras, par pamatu jāņēm vidējo summu noteiktā laika periodā.

Nākamais solis ir izvēlēties budžeta plānošanas metodi. Neatkarīgi no tā, kā tiks veidots budžeta plāns, ir svarīgi ietvert būtiskākās kategorijas – vajadzības, tostarp obligātos maksājumus, vēlmes, ka arī ietaupījumus un tālejošus mērķus.

Plāna izpilde

Korekta un reālajai dzīves situācijai atbilstoša budžeta plāna izveide ir tikai pirmais solis. Tas sniegs rezultātu tikai tad, ja ikdienā tiks pielietots. Sekojiet līdzi sava budžeta plāna izpildei un veiciet korekcijas, ja tādas nepieciešamas. Šim nolūkam noderēs, piemēram, kāda no budžeta plānošanas aplikācijām, Excel izklājlapa datorā vai vienkārša pierakstu klade.

Automātiskā maksājuma pieslēgšana

Lai uzkrājuma veidošana būtu vienkāršāka, noderēs automātiskā maksājuma pieslēgšana internetbankā. Noteiktā datumā Jūsu krājkonts tiks automātiski papildināts par iepriekš izvēlētu summu.

Izdevumu optimizācija

Lai veicinātu finansiālo stabilitāti un sasniegt izvirzītos mērķus, svarīgi ir optimizēt izdevumus. Šeit ir jāietver gan liekie tēriņi, gan arī jāsamazina lielie izdevumi.

Ja Jums ir vairākas aktīvas kredītsaistības, var izskatīt iespējas, ko sniedz pārkreditācija. Tā var būt iespēja turpmākos kredītmaksājumus veikt ar izdevīgākiem nosacījumiem, jo pārkreditācijas procesā tiek slēgts jauns aizdevuma līgums, kura ietvaros iespējams saņemt, piemēram, zemāku procentu likmi vai citu atmaksas termiņu.

Ienākumu palielināšana

Otrs veids, kā veicināt finansiālo drošību, ir ienākumu palielināšana. Papildus darba iespējas, nodarbošanās maiņa, sava biznesa uzsākšana – tas viss var palīdzēt uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti.

Neatkarīgi no šī brīža finansiālās situācijas, mērķiem un nākotnes plāniem, budžeta plānošana ir noderīgs instruments, ko noteikti ir vērts izmantot!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.