Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Cik svarīga ir riepu savirzes regulēšana?

Riepu savirzes regulēšana ir svarīgs process, lai nodrošinātu automašīnas riepu pareizu nodilumu un optimālu vadāmību. Savirzes korekcija palīdz nodrošināt to, ka riepas uz ceļa virsmas atrodas pareizā leņķī, kas samazina nolietojumu un uzlabo degvielas ekonomiju. Šī procedūra ir jāveic specializētā riepu servisā, kur kvalificēti mehāniķi izmantos modernas iekārtas, lai pareizi iestatītu savirzi.

Kāpēc ir svarīga savirzes regulēšana?

Nenoregulēta riepu savirze var izraisīt nepareizu un nevienmērīgu riepu nodilumu, kas samazinās riepu kalpošanas ilgumu. Turklāt pareizi iestatīta savirze uzlabo automašīnas vadāmību, kas ir īpaši svarīgi braukšanai neparedzētos apstākļos. Pareiza riepu stāvokļa uzturēšana samazina degvielas patēriņu, jo samazinās riepu pretestība pret ceļa virsmu.

Kā tiek veikta riepu savirzes regulēšana?

  • Diagnostika: Pirmkārt, tiek veikta sākotnējā diagnostika, lai noteiktu, vai ir nepieciešama savirzes regulēšana. Tā var ietvert vizuālu pārbaudi un datu nolasīšanu no automašīnas datora;
  • Iestatījumu veikšana: Mehāniķis izmanto speciālas iekārtas, lai iestatītu riepu stāvokli saskaņā ar ražotāja specifikācijām. Tas ietver riepas leņķa maiņu horizontālajā un vertikālajā plaknē;
  • Pārbaude un testa brauciens: Pēc regulēšanas veikšanas, automašīna tiek pārbaudīta un tiek veikts testa brauciens, lai nodrošinātu to, ka visi iestatījumi ir pareizi un automašīna brauc labi.

Cik bieži jāveic savirzes regulēšana?

Ieteicams veikt savirzes pārbaudi reizi gadā vai katru reizi, kad tiek veikta riepu nomaiņa. Piemēram, šobrīd ir aktuāla riepu maiņa un autovadītāji uzstāda vasaras riepas, kas ir labākais laiks veikt arī savirzes regulēšanu. Tāpat jāveic pārbaude pēc jebkādiem ceļa negadījumiem vai, ja novērojat neparastu riepu nodilumu.

Plašs pakalpojumu klāsts – MMK Riepu Serviss

Ja Jums ir nepieciešamas jaunas riepas, riepu montāža, balansēšana vai savirzes regulēšana, sazinieties ar MMK Riepu Serviss darbiniekiem! Plašs pakalpojumu un riepu klāsts neliks Jums vilties!

MMK Riepu Serviss riteņu ģeometrijas – savirzes regulēšanai izmanto modernāko ASV ražoto HUNTER “HAWKEYE 4” ELITE CM jaunākās paaudzes lāzeru ģeometrijas savirzes stendu, kas nodrošina precīzu rezultātu! 

Uzziniet vairāk servisa mājas lapā www.mmkserviss.lv un piesakiet riepu maiņu un savirzes regulēšanu jau tagad!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.