Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gaisa dzesētājs – ekonomisks risinājums dzīvokļa dzesēšanai

Gaisa dzesētājs ir dabai draudzīgs, ilgtspējīgs un ekonomisks risinājums telpas atdzesēšanai. Atšķirībā no kondicionieriem, kas temperatūras regulēšanai izmanto speciālus dzesēšanas šķidrumus un gāzes, gaisa dzesētājs darbojas tvaicējot ūdeni. Ielejiet ierīces tvertnē ūdeni, vēlams aukstu ūdeni vai ledu un baudiet rezultātu. Gaiss kļūs ne tikai vēsāks, bet arī mitrāks. Šis risinājums ir īpaši noderīgs un efektīvs brīžos, kad istabā ir sauss un karsts gaiss.

Ar ierīces palīdzību varēsiet samazināt istabā temperatūru par vairākiem grādiem un pēc sajūtām viennozīmīgi šķitīs, ka mikroklimats kļuvis patīkamāks. Diemžēl gaisa dzesētājs neļauj precīzi regulēt temperatūru. Šim mērķim ir jāiegādājas gaisa kondicionieris.

Gaisa dzesētāja optimālai darbībai nepieciešams telpā nodrošināt ventilāciju. Vieglākais veids, kā to izdarīt ir uz pāris minūtēm atvērt logu un durvis vai izmantot ierīces, kas nodrošina gaisa sausināšanu.

Kā izvēlēties gaisa dzesētāju?

Gaisa kvalitātes un istabas klimata kontroles ierīču klāsts ir ļoti apjomīgs. Dzesēšana, mitrināšana, sausināšana, attīrīšana vai iesmaržināšana – pircēju vajadzības ir ļoti atšķirīgas. Viens no veidiem kā izvēlēties piemērotu ierīci, ir paļauties uz citu lietotāju pieredzi. Kuri ir labākie Latvijā nopērkamie gaisa dzesētāji atsauksmes dalās. Nav viena uzvarētāja, jo katram pircējam ir sava pieredze, taču kopējais secinājums nereti ir tāds, ka kondicionieris ir labāks risinājums.

Pats galvenais iemesls, kādēļ cilvēki izvēlas pirkt gaisa dzesētāju, nevis kondicionieri, ir to pievilcīgā cena. Dzesētājs maksā aptuveni 70 EUR, savukārt gaisa kondicionieru cena sākas no aptuveni 300 EUR. Tas nozīmē, ka mobilais kondicionieris izmaksā vismaz četras reizes vairāk kā gaisa dzesētājs. Šis ir pietiekami svarīgs arguments, lai daudzi pircēji iegādātos tieši dzesētāju. 

Piemēram aplūkosim vienu modeli – Adolus Frosty Flow. Ierīce pati par sevi ir salīdzinoši neliela. Bez iepakojuma tā sver mazāk kā 5 kg un tajā var ieliet 3,5 l ūdens vai ūdens un ledus maisījumu. Darbību var kontrolēt ar LCD ekrānu vai pulti. Ir iespējams iestatīt taimeri un ventilatoru (trīs ātrumi). Optimālākai darbībai dzesētājam var mainīt gaisa plūsmas virzienu, nosedzot visu istabas platību.

Pircēji, kuriem ar šādu dzesētāju izdodas nodrošināt istabā pietiekami komfortablu temperatūru vairs neko tālāk nav jāmeklē. Varēsiet sevi apsveikt par ietaupītu naudu. Labā ziņa ir tā, ka gaisa dzesētāju var izmantot arī kā gaisa mitrinātāju ziemā, pie nosacījuma, ka istabā ir pietiekami augsta temperatūra.

Vēlaties lielāku komfortu un kontroli pār istabas temperatūru un mitruma līmeni? Apsveriet gaisa kondicioniera iegādi. Visvieglāk montējamais ir mobilais kondicionieris, bet jaudīgākie ir sienas un split sistēmas kondicionieri. 

Kā darbojas gaisa dzesētāji?

Gaisa dzesētājs iesūc telpā esošo silto gaisu, izlaiž to caur dzesēšanas elementiem un ar ventilatoru izpūš apkārtējā telpā. Par dzesēšanas elementu šeit kalpo ūdens vai ūdens un ledus maisījums. Pēc izvēles ūdeni var arī ievietot speciālos saldēšanas elementus vai nelielas ūdens pudeles, kas pildītas ar ledu. Šādā veidā ūdens ilgāku laiku būs auksts un istabā tiks izpūsts vēsāks gaiss.

Gaisam mitrinoties, tas samitrinās arī istabā cirkulējošos putekļus un alergēnus. Tie kļūs smagāki un nosēdīsies uz grīdas vai citām virsmām, padarot gaisu tīrāku. Jāņem gan vērā, ka gaisa attīrīšana nav dzesētāja pamatfunkcija. Ja vēlaties kvalitatīvi attīrīt gaisu, ir jāiegādājas speciāls gaisa attīrītājs. Ar tā palīdzību būs iespējams savākt ne tikai putekļus, bet arī ziedputekšņus, pelējuma sēnītes u.c. neliela izmēra daļiņas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.