Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ģipškartona stiprinājumu izvēles īpatnības: ieteikumi

Ģipškartona plātnes (GKL) ir viens no populārākajiem iekšsienu un griestu materiāliem. To ir viegli uzstādīt, tas ir universāls un skaņu necaurlaidīgs, tāpēc tas ir ieteicama izvēle daudzos būvniecības projektus. Lai darbinieki ģipškartona konstrukciju izturību, drošību un stabilitāti, ir pareizi stiprinājumi (pašvītņgriezes skrūves, enkuri, dībeļi, skrūves, bultskrūves) un to uzstādīšanas metodes.

Ieteikumi ģipškartona stiprinājumu izvēlei

Izvēloties aparatūru ģipškartona plāksnēm, ņemiet vērā šādus ieteikumus:

  • Pašvītņgriezes skrūves. īpašās pašvītņgriezes skrūves ar platu plakanu vāciņu un vītni, lai pastiprinātu stiprinājumu, nebojājot GKL virsmu.
  • Dībeļi. Lai pastiprinātu smagus priekšmetus vai stiprākas konstrukcijas no GPB loksnēm, izmantojiet dībeļus, lai slodzi sadalītu plašāk.
  • Stiprinājuma lentes. Lai jūs stabilus savienojumus starp ģipškartona loksnēm, izmantojiet stiprinājuma lentes, kas vienmēr sadala slodzi un novērš plaisāšanu vai nobīdišanos.

Metodes lokšņu GKL piestiprināšanai

Ģipškartona plāksnes var palielināt dažādos veidos atkarībā no pamatnes veida un konstrukcijas prasībām:

1. Pie koka karkasa

Koka pašvītņgriezes skrūves tiek plaši izmantotas, piestiprinot GKL pie koka karkasa. Šīm skrūvēm ir īpaša forma un vītnes, kas nodrošina drošu un izturīgu materiālu savienojumu.

  • ierīce no ģipškartona koka konstrukcijas biezuma un pareizo pašvītņgriezes skrūvju garumu un diametru. Parasti 25 mm pašvītņgriezes skrūves izmanto vienam materiāla slānim un 35 mm diviem slāņiem.
  • Uzstādot ģipškartona plāksnes uz koka karkasa, ievērojiet noteikt stiprināšanas soli. Piemēram, pirmajiem standarta izmēriem GKL loksnei (2500×1200 mm) nepieciešami aptuveni 100 gab. pašvītņskrūvju.

2. Uz metāla profils

Uzstādot uz metāla profiliem, tiek izmantotas arī metāla darbiem pielāgotas pašvītņgriezes skrūves.

  • piedāvā19-25 mm garas pašvītņgriezes skrūves; tām jābūt izvirzītām 10 mm ārpus profila.
  • Svarīgi izvēlēties stiprinājumus, ņemot slodzi, kas iedarbosies uz konstrukciju. piedāvājums pašvītņgriezes skrūves uzstādīt 30 līdz 40 cm attālumā viena no otras.

3. Putu bloku un gāzbetona sienām

Piestiprinot GKL pie putuplasta bloku un gāzbetona sienām, var izmantot vairākus veidus. Viens no tiem ir stiprināšana ar metāla karkasu. Šim metāla profilam piestiprina pie sienas ar sienas dībeļiem, un pēc tam ar pašvītņgriezēm piestiprina pie tiem ģipškartona loksnes.

4. Griestu stiprinājumi

Uzstādot ģipškartona plāksnes uz griestiem, vispirms tiek uzstādīta konstrukcija no metāla profiliem. Pēc tam pie šīs ar pašvītņgriezes skrūvēm konstrukcijas patvirtinas GKL loksnes.

Pareiza stiprinājumu izvēle ir svarīgas konstrukcijas stiprībai, stabilitātei un izturībai. Lai labāk kvalitatīvu un uzticamu ģipškartona stiprinājumu, ievērojiet ieteikumus un izmantojiet pareizos stiprinājumus katram pielietojumam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.