Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Gudra grāmatvedība – atslēga uzņēmuma attīstībai

Ir vairāki priekšnosacījumi tam, lai uzņēmums veiksmīgi attīstītos, bet viens no svarīgākajiem noteikti ir gudra un kvalitatīva grāmatvedība, jo tieši finanses ir jebkura uzņēmuma asinsrite. Bet kā tad tas darbojas praksē?

Attīstībai vajag naudu

Ir vairāk nekā skaidrs, ka uzņēmuma attīstībai ir nepieciešamas finanses, līdz ar to ir vajadzīgs grāmatvedis, kurš nemitīgi “tur roku uz pulsa”, seko aktuālajiem finanšu rādītājiem un gatavs sniegt uzņēmuma vadītājam analītikā balstītus lēmumus.

Līdzīgi kā ģimenē, arī uzņēmumā ir jāseko līdzi, lai finansējuma pietiktu visām vajadzībām, lai kaut kas paliktu arī pāri un būtu izmantojams attīstībai. Tieši tāpēc mūsdienu grāmatvedis savā ziņā ir arī analītiķis, jo nemitīgi spēj ciparos ieraudzīt realitāti.

Moderna grāmatvedība

Bet kas tad ir mūsdienu grāmatvedība? Skaidrs, ka tā ir mainījusies un šobrīd lielākoties tiek kārtota elektroniskajā vidē, izmantojot speciālas programmas, līdz ar to grāmatvedim ir jāprot izmantot e-vides sniegtās iespējas. Attiecīgi arī visa dokumentu aprite notiek elektroniski.

Tādējādi, izmantojot tehnoloģijas, pašu grāmatvežu darbs nedaudz tiek atvieglots, atstājot ikdienā vietu datu analīzei.

Moderns grāmatvedis nav vairs tikai grāmatvedis vien. Nedaudz viņš ir arī jurists, jo orientējas likumdošanas līkločos, nedaudz psihologs, jo spēj nemanāmi ievirzīt uzņēmuma vadību gudrākajos virzienos, nedaudz arī personāla eksperts, jo pārzina darba tiesību pamata jautājumus, un nedaudz IT speciālists, jo gatavs darboties elektroniskajā vidē.

Ārpakalpojuma iespējas

Laikā, kad liela daļa uzņēmumu strādā attālināti, kad dzīves temps ir ļoti straujš, ērta un arvien populārāka iespēja kā kārtot grāmatvedību ir ārpakalpojumu speciālistu piesaiste.

Tam ir virkne priekšrocību. Gan finansiālas – nav nepieciešams iekārtot darba vietu birojā, maksāt darbaspēka nodokļus un nodrošināt citus darbinieku bonusus. Gan arī ērtas – vienmēr ir sasniedzams profesionāls speciālists, kurš ir pieredzējis šajā nozarē, uzņemas pilnu atbildību par darāmo un gatavs strādāt maksimāli efektīvi.

Mēs, Corsax.lv grāmatvedības pakalpojumu komanda, esam viens no šādiem uzņēmumiem. Ar prieku kļūsim par jūsu uzņēmuma sabiedroto un partneri, parūpējoties par uzņēmuma grāmatvedību, lai jūs savu laiku un enerģiju varētu veltīt tikai attīstībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.